Новини
Екологія
За кордоном

Ще не бджола, вже не оса: в бурштині знайшли незвичайну комаху


Ця комаха мешкала на Землі близько 100 мільйонів років тому, що робить знахідку найдавнішої зі знайдених раніше бджіл.

Як повідомляють в ЕurekАlert!, дослідники виявили чергову унікальну знахідку в покладах бурштину на території сучасної Мьянми. Самка бджоли, застрягла близько 100 мільйонів років тому в деревній смолі і застигла там навічно, була ідентифікована професором з університету Орегона державного університету Джорджем Пойнар-молодшим як представниця не тільки нового виду, але навіть роду і сімейства. Результати дослідження опубліковані в журналі BioOne Complete.

Пойнар класифікував знайдену бджолу як Discoscapa apicula в сімействі Discoscapidae. Скам'яніла комаха відноситься до середини крейдяного періоду і має спільні риси з сучасними бджолами, включаючи перисті волоски (основні помічники в зборі пилку), округлий передній сегмент грудей і пару «шпор» на задній лапці. А з осами-попередницями Discoscapa apicula зближують низько розташовані антенальні ямки (місця, звідки ростуть вусики) і деякі особливості в прожилках крил.

Пойнар зазначає, що дані про бджіл досить великі, але більшість знахідок датовано періодом не раніше 65 мільйонів років тому, і ці зразки схожі на сучасних бджіл. Discoscapa apicula таким чином стає найдавнішою виявленою викопною бджолою.