Новини
Україна
Новини Київської області
Кримінальні новини

Шахраї атакують: як не попастися на телефонну аферу


Незважаючи на численні попередження поліції щодо телефонного шахрайства, громадяни продовжують попадатися на хитрощі і розлучаються з десятками тисяч гривень.

Злочинці дзвонять жертві, представляються її родичем і кажуть, що, мовляв, потрапили в неприємну історію – збили машиною людину, або попалися поліцейським з наркотиками, або опинилися в лікарні. А після просять привезти кругленьку суму – нібито для того, щоб «залагодити» справи з правоохоронцями або ж на термінове лікування.
Ставку шахраї роблять на те, що батьки – люди немолоді, та плюс спросоння. А якщо з голосом у «сина» щось не те – можна сказати, що побили або зуби вибили. Потім трубка передається “представникові влади”, який пропонує вирішити питання “на місці”. Уявний співробітник поліції або слідчий прокуратури повідомляє, що потрібно якнайшвидше зібрати певну суму, при цьому нікуди не дзвонити, а чекати телефонного дзвінка.

Аферисти – хороші психологи: вони знають, як напівсонну людини буквально з трьох слів ввести в шок. А потім практично запрограмувати жертву – змусити, не замислюючись, розлучитися з великою сумою грошей. І суми ці дуже значні! І несуться розгублені від горя матусі виручати, потрапившого у халепу, сина, не подумавши подзвонити своїй дорослій дитині, яка, можливо, спить у себе вдома і знати не знає про власні пригоди.
До речі, дуже часто буває, що телефон «жертви» попередньо блокують і додзвонитися (якщо таке спадає на думку рідним) практично неможливо. Через якийсь час телефонний номер головного героя сімейної драми відновлюють.
Як передаються гроші від жертви до шахраїв? Більш поширений варіант: жертва сама здійснює переклад на банківську карту, благо цілодобових терміналів у нас зараз багато. Після, звичайно, виявляється, що кредитка зареєстрована в іншому місті, іншій області на підставну особу, яка ніколи в поле зору поліції не потрапляла.

Тож, щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба дотримуватись наступних правил:
1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
3. Уточніть в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліцію на лінію в «102» (телефон чергової частини 6-23-91) і перевірте інформацію, що є у вас.
4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

За інформацією: Бориспільський відділ поліції ГУНП в Київській області