Новини
Україна
Київ

Європейські політики у Києві: для участі у Кримській платформі (ВІДЕО)

Президент Литви Науседа наголосив: надання військової та економічної підтримки Україні має вирішальне значення для захисту її суверенітету та територіальної цілісності.

У Києві 11 вересня в межах 4-го саміту міжнародної Кримської платформи відбулася церемонії урочистого відкриття меморіалу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У ній взяли участь президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська.

Меморіал з’явився на місці колишнього скверу чекістів біля станції метро "Либідська".

Президент Володимир Зеленський на церемонії відкриття наголосив, що меморіал — це символ того, що тирани і диктатори незмінно програють. І що колись такий самий меморіал з’явиться у деокупованому Криму.

Участь у заході, окрім українських посадовців та представників кримськотатарського народу, взяли президент Литви Гітанас Наусєда, прем’єрка Латвії Евіка Сіліня, прем’єр Хорватії Андрей Пленкович, голова Сенату Чехії Мілош Вистрчіл, голова парламенту Молдови Ігор Гросу та дипломати.

"Це символ нашої єдності і рішучості відновити справедливість. Це так важливо. І ми бачимо, як російська окупація знову принесла горе в Крим… Це символ незламної волі. Він нагадує нам про три трагічні етапи в історії кримськотатарського народу: анексію Криму Російською імперією у 1783 році, депортація у 1944 році та окупація у 2014-му".

Зеленський назвав Крим “частиною нашої душі” і землею, на якій наші люди жили в гармонії зі своєю культурою, мовою і традиціями.

"Ми не просто боремося за повернення Криму – ми боремося за відновлення справедливості, за можливість для кожного кримчанина повернутися додому, у свій Крим, вільний від Росії та страху".

Глава держави також зауважив, що план “формули миру” – це й план повернення Криму, відновлення прав кримськотатарського народу, українців та всіх, хто живе на цій землі.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв додав, що цей меморіал не лише присвячений пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а й нагадує нам про те, із яким сусідом доводиться жити.

"Жителі Криму вже 10 років перебувають у лапах правонаступників і послідовників того режиму, який здійснював масовий геноцид кримськотатарського народу".

Вас також можуть зацікавити такі новини: