Новини
Новини Київської області
Здоров'я
Кримінальні новини

Шахрайські КРОКи: хто складав екзамени замість студентів?


На Київщині правоохоронці викрили злочинну схему проходження студентами-медиками іспиту «КРОК», у якій був задіяний екс-ректор одного з медичних вишів.

Що робити, якщо хочеш стати медиком, а знань не вистачає? Звичайно, знання не купиш, а от знайти людей, які складуть за таких студентів ліцензійний інтегрований іспит «КРОК», як з’ясувалось, можна. Точніше, можна було, поки схему не викрили правоохоронці.

Так, співробітники слідчого управління поліції Київщини за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури, за оперативним супроводженням Головного управління БКОЗ СБ України викрили шахрайську схему, пов’язану із складанням ліцензованих іспитів у двох медичних вишах Києва.

Як повідомила Поліція Київської області, правоохоронці з’ясували, як це відбувалося:«Студенти-медики, які мали бажання успішно скласти один із іспитів «КРОК» , зверталися із відповідним проханням до організатора шахрайської схеми, який розповідав, що займає адміністративні посади у ВНЗ і володіє широким колом знайомств із посадовими особами МОЗ України та ДО «Центр тестування», тому зможе за грошові кошти «вирішити» їх питання із успішним складанням іспитів та отриманням відповідного сертифікату. Вартість такої послуги починалася від 3000 доларів США».

А після отримання «заявки» від бажаючого таким чином «скласти» іспит, організатор зв’язувався через свої особисті контакти із викладачами та студентами, які успішно навчалися чи навчаються у медичних вишах, і пропонував їм скласти іспит замість клієнта за 500 доларів.

Далі все відбувалось так: три особи - організатор шахрайської схеми та два його співучасники - отримували від «клієнтів» оригінали їхніх  паспортів та переклеювали в них фотокартки підставних «студентів-відмінників», які і йшли складати екзамен.

Після успішного складання екзамену вони отримували сертифікати, за якими вже продовжували навчання на медичному факультеті справжні студенти.

«Під час проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці виявили та задокументували 8 фактів складання іспиту підставними особами з використанням підроблених паспортів громадян України. Крім того, виявлено понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне складання іспитів зазначеною шахрайською схемою».

Поліція Київської області

Правоохоронці розповідають, що під час санкціонованих обшуків за місцями проживання шахраїв та місцями проведення екзаменів правоохоронці виявили та вилучили екзаменаційні роботи підставних «студентів», документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України, з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовували зловмисники, гроші, а також бланки сертифікатів успішного складення іспиту.

Офіс Генерального прокурора деталізує, що щорічний прибуток від такої діяльності становив близько 2 млн доларів США.

За цими фактами триває досудове розслідування, відкрите за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення підозри учасникам шахрайської схеми.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру трьом особам.

Офіс Генерального прокурора

ДОВІДКА. Метою ліцензійного інтегрованого іспиту, за повідомленням Центру тестування при МОЗ України, є встановлення відповідності рівня професійної компетентності випускника (інтерна) мінімально необхідному рівню згідно з вимогами Державних стандартів вищої освіти. Професійна компетентність діагностується як уміння застосовувати знання і розуміння фундаментальних біомедичних наук та основних медичних дисциплін, які є найважливішими для забезпечення допомоги хворому під наглядом більш досвідченого лікаря. Головна увага приділяється підтриманню здоров'я, профілактиці захворювань та організації медичної допомоги. Медичний ліцензійний іспит КРОК - Це об'єктивне зовнішнє незалежне оцінювання професійної компетентності, що відбувається одночасно по всій країні у формі тестування Центром тестування при МОЗ України. Всього за відбувається 29 ліцензійних іспитів на рік. Такий екзамен є обов'язковий для усіх студентів в системі МОЗ, МОН та приватних університетів в сфері охорони здоров’я - загалом понад 140 ВНЗ. Обсяг − понад 55000 студентів/інтернів на рік. Відсів становить майже 10% осіб.

Як повідомляв «Погляд»,   злочинна група виготовляла нові водійські права онлайн.

 Також «Погляд» інформував, що у Києві зловмисники вивезли до лісу й пограбували чоловіка.

 Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.