Новини Київської області
Бородянка
Культура
Відбудова регіону

Руйнування та відбудова Бородянки: роботи Бенксі перенесуть в музей

В передмісті Києва є багато містечок, які під час повномасштабного вторгнення Росії зазначи чималих руйнувань, проте швидко відновлюються. Одне з них — Бородянка, яку нещодавно відвідав й англійський вуличний художник Бенксі.

Руйнування та відбудова Бородянки: роботи Бенксі перенесуть в музей - зображення

"На сьогодні ми відновили об’єкти інфраструктури, водопостачання, водовідведення, але, на превеликий жаль, ремонтні роботи на цих інженерних спорудах продовжуються, тому що в нас від ударів значно зруйнувалися саме водопостачання та водовідведення.

Повністю зруйновані наші багатоквартирні будинки й сьогодні розробляється проєктна документація на їх знесення. 

Крім того, ми продовжуємо ремонтувати дахи та вставляти вікна. Загалом готуємося до зими. Від Київської обласної адміністрації ми отримали кошти на закупівлю палива для нашого комунального підприємства, яке обслуговує школи і садочки. Маємо запас дров і надіємося, що дітки будуть в теплі", — розповів Георгій Єрко.

Також в Бородянці, як додав посадовець, розташоване модульне містечко, яке обігрівається за рахунок електроенергії: "Ми отримали два генератори й зараз ведуться роботи з підключення для того, щоб у разі знеструмлення ми могли подати тепло в модулі, де проживають біля 270 наших жителів".

"До вторгнення росіян в нас було близько 14 тисяч населення, а зараз з людьми, які повернулися, в Бородянці проживає біля 9 тисяч осіб.

І якби було куди повертатися, то, звісно, решта би також повернулась: вони телефонують, адже хочуть проживати в своєму містечку", — зазначив Єрко.

Руйнування та відбудова Бородянки: роботи Бенксі перенесуть в музей - зображення

"Зараз найбільш нагальна проблема — це відновлення будинків приватного сектору. Для цього з нами співпрацюють благодійні фонди, такі як "Карітас", "Червоний хрест" та інші".

"Разом з тим, в нас є й більше 350 будинків, які не підлягають відновленню. Їхні мешканці проживають нині або в модульному містечку, або в своїх родичів.

З цього питання ми теж співпрацюємо з благодійними фондами, які зможуть допомогти нам у відбудові житла або поставити модулі на подвір’ях цих людей. Тому в нас є наміри добудувати модульне містечко і встановит ще 70 модулів", — додав Георгій Єрко.


Раніше ми розповідали, що графіті Бенксі в Бородянці можуть віднести до культурної спадщини.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.