Новини
Україна
Здоров'я
Технології
Україна-суспільство

Розробки українських науковців допоможуть протидіяти COVID-19


Вітчизняна тест-система уже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлена перша партія з 600 комплектів. Точність тестів називають на рівні 99%. А пристрій, яким можна роздрукувати на 3D-принтері, допоможе удвічі ефективніше використовувати апарати штучної вентиляції легень

Українська медицина має шанс отримати вітчизняні тести і обладнання, яке допоможе діагностувати коронавірус, і допомагати хворим боротися з ним

Так, на Фейсбук-сторінці Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції повідомляється, що В Україні розробили власні високоточні ПЛР-тести визначення коронавірусу COVID-19.

 “Система уже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлена перша партія з 600 комплектів. Уряд працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення потрібної кількості вітчизняних тест-систем. Ми не лише забезпечимо наших лікарів необхідною зброєю у боротьбі із хворобою, але й фінансуватимемо українську науку, яка має у разі потреби швидко адаптуватися, якщо вірус мутуватиме”, – зазначив Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко під час зустрічі з керівництвом Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, де ці тест-системи розроблені.

За словами Пристайка, НАН України спрямовані і вже надійшли на рахунки інституту 350 тис. грн для оплати роботи зі створенню і виробництво українських тест-систем.

ДОВІДКА Українська тест-система для діагностики коронавірусу COVID-19 розроблена в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України. Система на основі ПЛР (кількісної полімеразної реакції) пройшла реєстрацію, яка підтвердила її точність та специфічність на рівні 99,9%.

І це не єдина розробка українських дослідників, спрямована на боротьбу з коронавірусом. Це пристрій, який дає змогу врятувати удвічі більше життів. Про нього розповіла на Фейсбук-сторінці Алла Клименко. «Цей пристрій розподіляє повітряний потік звичайного ШВЛ (апарати штучної вентиляції легень, яких зараз так не вистачає) на двох або навіть чотирьох людей. Ціна такого Mawi Pipe до 10 $, його може надрукувати кожен бажаючий на 3D-принтері. Яке щастя - бачити, що в складний час, коли більшість людей паралізовані страхом і / або лякають інших жахливими перспективами, є ті, хто думає, діє і змінює світ на краще».

Відео про нову розробку можна переглянути за посиланням.

«Компанія Mawi готова безкоштовно забезпечити девайсом всі медичні установи України в період пандемії», йдеться у повідомленні.