У Вишгородському історико-культурному заповіднику щодня проводять тематичні майстер-класи до різдвяних та новорічних свят. Серед найулюбленіших та найпопулярніших занять — ліплення з глини. Сьогодні ліплять символічний український оберіг — підкову. Майстер-гончар контролює процес ліплення та дає поради.
В науку до гончара приходять і діти, і дорослі. Олександра взяла на майстер-клас своїх доньок. Молодшій чотири, а старшій — сім років.
Для старшої Варвари — це вже не перший її витвір. І їй надзвичайно подобається це зайняття.
Важко передати почуття, коли зі звичайного шматка глини народжується щось ужиткове та корисне. Обидві дівчинки заберуть сьогодні додому власноруч зроблені підкови.
Майстер переконаний - діти захоплюються гончарством не спроста, адже це дозволяє проявити всю свою творчу уяву та фантазію. Досить мати бажання, гарний настрій та підходящий матеріал.
А підкову обрали для роботи не випадково. Адже вона має давнє сакральне значення, яке здавна шановане в українській народній традиції.
Ті, хто не зацікавився гончарством, робили різдвяного янгола. Створення такої ляльки-мотанки, не лише цікаве для дітей, але й дає нові можливості для розвитку.
В дні Різдвяних свят тут кожен може знайти зайняття до вподоби. Всі вони пов'язані з українськими обрядовими святами та відображають основні традиції нашого регіону.
Розташовані там скульптури з рогози стали для відвідувачів музею улюбленим місцем для фотосесій.