Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Земля

Реєстрація земельних ділянок відбуватиметься за екстериторіальним принципом


Рішення про реєстрацію земельних ділянок прийматимуть будь-які державні кадастрові реєстратори, які система Державного земельного кадастру обиратиме за принципом випадковості.

На початку поточного місяця, 3 червня, КМУ прийняв постанову за №455, згідно якої 10 червня в Україні стартував пілотний проєкт із запровадження здійснення державної реєстрації земельних ділянок за принципом екстериторіальності. У постанові, зокрема, відмічається, що строк здійснення державної реєстрації земельної ділянки за новим принципом не перевищуватиме сім робочих днів із дня реєстрації заяви.

Такий порядок державної реєстрації земельних ділянок діятиме протягом двох років. Подача землевпорядної документації на експертизу онлайн — діятиме на постійній основі.

Приймаючи постанову про запровадження пілотного проєкту, уряд передбачав істотне скорочення термінів реєстрації земельних ділянок - до семи робочих днів. А також - зменшення кількості необґрунтованих відмов, що зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами та документами через ЦНАПи до державних кадастрових реєстраторів.

Крім того, у межах діджиталізації вноситимуться зміни до постанови «Про затвердження Порядку реєстрації об’єктів державної експертизи землевпорядної документації та типової форми її висновку». Вони передбачають подання документів для проведення/одержання результатів державної експертизи землевпорядної документації в електронному вигляді.

Окрім цього, скасовується необхідність отримання супроводжувального листа від відповідного територіального органу Держгеокадастру перед направленням об’єкта експертизи до Центрального апарату. Достовірність висновку із державної експертизи перевірятиметься через QR-код.

Нагадаємо, "Погляд" публікував результати дослідження, скільки громадян України наразі володіють земельними ділянками і як ставляться до продажу землі та паїв.