Ребрендінг фети в Україні
Українським виробникам сиру фета з 2023 року доведеться відмовитися від цієї назви, адже вона є захищеним географічним зазначенням (ГЗ).Про це повідомляється на сторінці проекту “Географічні зазначення в Україні” у Facebook.
«Фету в Україні виробляють близько двадцяти підприємств – великих і малих. Але з 2023 року від цієї назви, яка є захищеним географічним зазначенням, доведеться відмовитися», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що проект «Географічні зазначення в Україні» разом із представниками Міністерства аграрної політики та продовольства, торговельних мереж та виробниками фети вже почали готуватися до цієї дати.
Таким чином, ребрендінг фети в Україні може призвести до появи нового українського бренду.
Як повідомляв Укрінформ, марка ГЗ є знаком, що наноситься на продукт і засвідчує його високу якість, багаторічну традицію виробництва й особливий зв'язок з територією, де його виготовляють. Географічні зазначення допомогли здобути світове визнання таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших.
Існує багато продуктів, назви яких не дозволяється використовувати незареєстрованим виробникам. Так, за Угодою про асоціацію з ЄС Україна до 2026 року має відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк”, тож наразі для українського коньяку шукають іншу назву.
Також в Україні вже розпочато процес реєстрації першого продукту із захищеним географічним зазначенням походження. 19 грудня 2018 року до Мінекономіки подано заявку на реєстрацію географічного зазначення “Гуцульська овеча бриндзя”, яке в майбутньому стане підставою для охорони цього зазначення і в Євросоюзі.
Джерело: Укрінформ