Новини
Україна

Рада скасувала ПДВ і мита на ввезення БПЛА, тепловізорів і рацій (ВІДЕО)

При цьому пільги не застосовуватимуться до товарів, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом.

Верховна Рада прийняла два законопроєкта щодо звільнення від ПДВ та мита коптерів, тепловізорів, коліматорів та приладів нічного бачення та рацій. Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"Зняли всі бюрократичні обмеження по імпорту цих важливих для нашої оборони товарів. Закон розроблявся разом з волонтерськими організаціями".

За законодавчу ініціативу №8360 проголосував 331 парламентарій, за №8361-д — 326.

За словами нардепа, ухвалені закони дозволяють робити експрес-відправлення перерахованих вище товарів, а також знімають усі бюрократичні обмеження щодо їх імпорту. Він наголосив, що документи розроблялися разом із волонтерськими організаціями.

"Зазначені законопроєкти передбачають повне звільнення від оподаткування товарів, що імпортуються в Україну, а саме безпілотні літальні апарати, рації, тепловізори та приціли", — голова комітету Данило Гетманцев.

Він пояснив, що раніше таке обладнання можна було ввозити в Україну як гуманітарну допомогу, а тепер його зможуть імпортувати як товари комерційного призначення. Водночас воно звільняється від експортного контролю.

Законопроєкти також передбачають, що оформлення таких товарів аід час перетину державного кордону та проходження митного контролю відбуватиметься першочергово. При цьому пільги не застосовуватимуться до товарів, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом та ввозяться з території держави-окупанта чи з окупованої території України.

Відповідно до законопроєктів, зміни були ухвалені на період дії воєнного стану в Україні, не більш як до 1 січня 2024 року.

Нагадаємо, Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Україна буде членом ЄС.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.