Новини
Політика

Рада прийняла закон «Про медіацію»: як він працює


Закон передбачає можливість добровільного позасудового врегулювання конфлікту за допомогою спеціального посередника – медіатора.

Фото: pixabay.com

16 листопада народні депутати ухвалили  у другому читанні урядовий проєкт Закону «Про медіацію», повідомили у пресслужбі парламенту.

Зазначається, що процедуру медіації можна застосувати у будь-яких конфліктах, які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним або обвинуваченим.

Разом з тим, закон визначає правові засади та порядок проведення  і принципи медіації, статус медіатора, а також вимоги до його підготовки.

У законі прописано, що медіатором може стати будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базовий курс підготовки в Україні або за кордоном.  Обов'язковою умовою для медіації є взаємна згода двох сторін, а також незалежність та неупередженість самого медіатора.

Навчання у сфері медіації забезпечуватимуть заклади освіти, а також спеціальні організації, зокрема об’єднання медіаторів.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.