Рада прийняла закон «Про медіацію»: як він працює
Закон передбачає можливість добровільного позасудового врегулювання конфлікту за допомогою спеціального посередника – медіатора.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/11/gavel-g7c256a90c_1280.jpg)
16 листопада народні депутати ухвалили у другому читанні урядовий проєкт Закону «Про медіацію», повідомили у пресслужбі парламенту.
Зазначається, що процедуру медіації можна застосувати у будь-яких конфліктах, які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним або обвинуваченим.
Разом з тим, закон визначає правові засади та порядок проведення і принципи медіації, статус медіатора, а також вимоги до його підготовки.
У законі прописано, що медіатором може стати будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базовий курс підготовки в Україні або за кордоном. Обов'язковою умовою для медіації є взаємна згода двох сторін, а також незалежність та неупередженість самого медіатора.
Навчання у сфері медіації забезпечуватимуть заклади освіти, а також спеціальні організації, зокрема об’єднання медіаторів.
Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.