Новини
Екологія
Київ

Пилова буря у Києві: як рухається та на скільки затримається


За результатами моніторингу якості повітря у Києві було зафіксовано підвищення концентрацій пилу.

Фото: Facebook| Oleksandr Zinchenko

Як повідомляє КМДА, шкідливі речовини накопичуються з більшою або меншою інтенсивністю в атмосфері міста залежно від метеорологічних умов: температури повітря, швидкості вітру та атмосферного тиску.

Поки фахівці рекомендують населенню, яке належить до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачинити вікна. Якщо ж є нагальна потреба вийти на вулицю, слід взяти з собою чисту воду та захист для дихальних шляхів.

Фото: Facebook|Марія Карп'юк

Фахівчиня з питань зміни клімату Ольга Гусакова повідомила в ефірі Громадського радіо, що для того, аби попередити пилові бурі, потрібно висаджувати захисні лісосмуги.

«Оскільки забруднення повітря негативно впливає на наш стан і 55 тисяч українців щороку помирають через забруднене повітря, тому важливо адаптуватись до зміни клімату. Також потрібно виділяти кошти на станції моніторингу повітря на державному та національному рівнях, щоб розуміти, що саме з повітрям у певний час і мати інформацію про це», —

Ольга Гусакова

Кандидат географічних наук та еколог Михайло Савенець пояснив, що пилова буря може затриматися ще на кілька днів. Пил іде фронтом через усю Україну, просуваючись зі сходу

Фото: Facebook|Oleksandr Zinchenko

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.