Пилова буря у Києві: як рухається та на скільки затримається
За результатами моніторингу якості повітря у Києві було зафіксовано підвищення концентрацій пилу.
Як повідомляє КМДА, шкідливі речовини накопичуються з більшою або меншою інтенсивністю в атмосфері міста залежно від метеорологічних умов: температури повітря, швидкості вітру та атмосферного тиску.
Поки фахівці рекомендують населенню, яке належить до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачинити вікна. Якщо ж є нагальна потреба вийти на вулицю, слід взяти з собою чисту воду та захист для дихальних шляхів.
Фахівчиня з питань зміни клімату Ольга Гусакова повідомила в ефірі Громадського радіо, що для того, аби попередити пилові бурі, потрібно висаджувати захисні лісосмуги.
«Оскільки забруднення повітря негативно впливає на наш стан і 55 тисяч українців щороку помирають через забруднене повітря, тому важливо адаптуватись до зміни клімату. Також потрібно виділяти кошти на станції моніторингу повітря на державному та національному рівнях, щоб розуміти, що саме з повітрям у певний час і мати інформацію про це», —
Ольга Гусакова
Кандидат географічних наук та еколог Михайло Савенець пояснив, що пилова буря може затриматися ще на кілька днів. Пил іде фронтом через усю Україну, просуваючись зі сходу
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.