Пристолична сільрада сподівається на допомогу держави у добудові музею-садиби Павла Чубинського
Будівництво якого почали іще із 2016 року.
Добудувати музей планують до 30 річниці Незалежності України.
Про це повідомила Пристолична сільська рада.
Будувати садибу почали за «Програмою відродження», яка вступила у дію (постановою Кабінету Міністрів України у 1999 році будівництво садиби П. Чубинського було внесене до державної Програми відтворення видатних пам’яток історії та культури України).
У сільраді розповідають, що розпочаті п’ять років тому роботи призупинилися майже на старті з невідомих причин.
«Сьогодні побачене справляє вкрай гнітюче враження: незавершена головна будівля музею – це «коробка» без даху, схожа на стару розвалину; всередині – пустка; поряд такі ж допоміжні споруди. Лише похилена огорожа нагадує про колишній будмайданчик. Кинута напризволяще велика музейна територія з року в рік рясно заростає високими бур’янами... Поряд із кричущою безгосподарністю – ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Хутір Чубинського», неподалік – ділянка автошляху міжнародного значення – Київ-Бориспіль», - коментують у Пристоличній сільській раді.
Там же зазначають, що доведеться підняти усі документи щодо будівництва музею-садиби, з’ясувати етапи і джерела фінансування. Потрібно зробити накриття на недобудові, щоб зберегти те, що є.
«Ми уже подали заявку на внесення цього об’єкта до профільної державної Програми і сподіваємося на державне фінансування і відновлення будівництва. Цей музей повинен стати гордістю Київщини, бо має розповідати про життя і творчість непересічної особистості, нашого земляка Павла Чубинського», – прокоментував пристоличний сільський голова Микола Каськів.
Про будівництво садиби Павла Чубинського, автора слів Національного Гімну України, говорили мало не від початку проголошення Незалежності держави, але за 30 років не вдалося реалізувати намірів.Із відкритих джерел відомо, що робочим проектом передбачалося створення таких музейних зон: експозиційної – для стаціонарного демонстрування музейних предметів; наукової — для проведення наукових досліджень; рекреаційної — для відпочинку та обслуговування відвідувачів музею; господарської – для допоміжних господарських об’єктів (кухні, комори, санвузла).
У презентації проекту були і експозиційні зали маєтку: кухня, їдальня, вітальня, робочий кабінет із бібліотекою, спальня; передбачено меблі та аксесуари, що відповідають періоду другої половини ХІХ ст.Орієнтовна вартість будівництва на той час становила майже 6 млн 126 тис. грн.
Будівництво розпочалося в ІV кварталі 2016 року – на перший етап були виділені кошти з районного бюджету; закінчення робіт передбачалося в ІV кварталі 2018 року.Замовник – Комунальне унітарне підприємство «Олександрівкажитлобудсервіс».
Довідка.
Відомо, що справжню садибу Чубинського в 1930 році зруйнували, а з будівельних матеріалів спорудили колгоспну комору. У 1976 році знищили гай біля садиби й столітнього дуба Чубинського.
Як повідомляв «Погляд», у Борисполі відкрили пам’ятник Чубинському в повний зріст.
«Погляд» розповідав, що у Борисполі планують встановити пам’ятник князю Борису.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.