Новини
Здоров'я
За кордоном

Причиною поширення коронавірусу у Китаї можуть бути змії


Новий вид коронавірусу, що стрімко поширився в грудні 2019 року у китайському місті Ухань, вже забрав життя 17 людей. Спочатку вчені зробили висновок, що вірус не передається від людини людині, проте пізніше він був спростований, і захворювання визнане інфекційним. На сьогодні хворі цим вірусом є не лише в Китаї, а й у Таїланді, Японії, Південної Кореї, США і навіть у Росії, де нещодавно було госпіталізовано жінку з підозрою на зараження коронавірусом.

22 січня 2020 року у Міжнародному аеропорту Гонконгу, Китай.  Фото: EPA-EFE/JEROME FAVRE

Днями у газеті South China Morning Post було опубліковано матеріал з новими висновками китайських вчених, повідомляє Інтерфакс-Україна. Так, на думку вчених із міст Пекін, Наньнін, Нінбо і Ухань, новим типом коронавірусу людина могла вперше заразитися від змії. «Наші висновки дають підставу вважати, що змія є найбільш імовірним носієм інфекції», – йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі медичної вірусології. Вчені порівняли генетичний код вірусу з генетичним кодом великого числа тварин. Виявилося, що найближчими за генетичним кодом до вірусу є два види змій – південнокитайський многополосий крайт і китайська кобра.

Варто зазначити, що у Китаї змій та інших диких тварин нерідко вживають в їжу. У 2017 році дослідження інституту зоології китайської академії наук показало, що понад 60% населення південного заходу Китаю їло м'ясо дикої тварини як мінімум раз за останні два роки. Проте версію китайських вчених про передачу вірусу до людини від змії ставлять під сумнів. Це пов'язано з тим, що колись майже всі подібні віруси передавалися людині від ссавців, наприклад, верблюдів, як у випадку з Близькосхідним респіраторним синдромом (MERS).

На думку фахівця з вірусології інституту зоології в Пекіні Чжен Айхуа, передача вірусу людині від віддалених від людини видів живих організмів можлива, як у випадку з вірусом Зика, переносником якого є комарі. У той же час сама по собі схожість генетичного коду не є достатньою підставою для таких висновків, зазначив він. «Це цікава гіпотеза, але будуть потрібні експерименти над тваринами, щоб перевірити її», – сказав Чжен Айхуа.