Новини
Екологія
За кордоном

Причиною масової загибелі китів кілька років тому була зміна клімату


Хвиля спеки запустила низку змін у Світовому океані.

Вчені з університету Каліфорнії в Санта-Крузі, вивчаючи екологічну ситуацію, виявили ланцюжок змін, які відбулися у Світовому океані, які наслідки вони мали для морських мешканців. Для прикладу, хвиля спеки, яка накрила західні регіони Північної Америки, в 2014 році створила в океані гігантську область з аномально високою температурою. Вона проіснувала майже три роки, розширивши свої кордони до Аляски і центральних регіонів Тихого океану. Це призвело до різкого зростання отруйних водоростей, повідомляє sciencecodex.com.

Влада заборонила каліфорнійським рибалкам і краболовів виходити в море з листопада 2015 по березень 2016 року: токсичне середовище робить улов неїстівним. Після того, як заборона була знята, рибалки почали активно компенсувати свої втрати, і в цей час кількість сіток на обмеженій ділянці акваторії було вище, ніж зазвичай.

Несподівано в них стали масово заплутуватися кити: 2015 року було зафіксовано 53 таких випадки, в 2016 році – 55 випадків. При нормальних умовах кити плавають набагато далі від цих місць, і океанологи почали шукати причини, за якими морські гіганти стали підпливати до узбережжя.

Виявилося, що зростання температури води і бурхливе цвітіння водоростей зменшило популяцію криля і зоопланктону, якою харчуютьсякити. Зате анчоусам це середовище підійшло, і їх чисельність зросла. Залишившись без звичної їжі, кити почали мігрувати в бік берегів Каліфорнії, рухаючись за анчоусами. Протягом двох років люди і морські ссавці були зосереджені на вузькій смузі океану.

А потім, коли хвиля спеки закінчилася, популяції криля прийшла до норми, і кити повернулися в океан. Результати проведеного дослідження повинні допомогти уникнути чергової масової загибелі китів, якщо в океані знову складуться подібні умови.