Профтехучилища Києва розпочали вступну кампанію
Прийом документів до професійних та професійно-технічних закладів стартував 1 липня.
Для тих, хто хоче отримати професійно-технічну спеціальність, навчальні заклади відкрили свої двері. Як повідомляє офіційний портал Києва, профтехучилища Києва запрошують вступників, які мають повну загальну середню освіту, на навчання, результатом якого буде професія кваліфікованого робітника із здобуття ступеня «Фаховий молодший бакалавр».
У профтехучилищах столиці готують спеціалістів для 7 галузей економіки за 119 професіями. До того ж час вимагає нових спеціальностей, і навчальні заклади прагнуть стежити за потребами економіки у фахівцях. Цьогоріч до переліку робітничих професій, яким традиційно навчають, 14 нових: «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Адміністратор програм радіо та телебачення», «Оператор телекомунікаційних послуг», «Опоряджувальник будівельний», «Майстер готельного обслуговування», «Авторемонтник», «Маляр-реставратор», «Офіс-адміністратор», «Машиніст землерийно-будівельних машин», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Машиніст підіймально-транспортних машин», «Машиніст дорожньо-будівельних робіт», «Електромонтер з охоронно-пожежної сигналізації», «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики».
Також зауважується, що заклади професійної й професійно-технічної освіти столиці створюють комфортні умови для навчання студентів, зокрема, забезпечують їх місцями для практики, під час якої молодь отримує заробітну плату. Ці бази практики стають і першими роботодавцями після завершення навчання.
Офіційний сайт Києва звертає увагу, що відповідно до Закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту», прийом до закладів освіти здійснює приймальна комісія за порядком, розробленим на підставі Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.
Для вступу потрібно подати такі документи:
Заява на ім’я директора закладу освіти.
Документ про освіту, а саме: оригінал документу про базову загальну середню освіту (свідоцтво) та додаток або оригінал документу про повну загальну середню освіту (свідоцтво) та додаток.
Свідоцтво про народження (для осіб, які за віком не мають паспорта) + копія.
Паспорт (за наявності) + копія.
Медична довідка за формою, установленою чинним законодавством.
Ідентифікаційний код + копія.
6 фотокарток розміром 3х4 см.
Копії документів, що дають право на пільги до вступу до закладу освіти (за наявності).
Як повідомляв "Погляд", випускникам дозволили отримати відстрочку від весняного призову.