Пріоритети Вишгородського району: екологія, автівки і районування
Народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк звернула увагу Вишгородської районної ради на те, що на утилізацію стихійних сміттєзвалищ за останній рік не було було виділено коштів, а ось машини купували.
Як повідомляв «Погляд», нещодавно екологи Київщини у селі Демидів зафіксували двогектарне несанкціоноване стихійне звалище побутових відходів, яке відноситься до I-IV класів небезпеки. Його розміщення підпадає під ознаки кримінального злочину, передбаченого статтею 239 Кримінального кодексу України. Інспектори Державної екологічної інспекції Столичного округу передали справу правоохоронцям.
На ситуацію відреагувала також народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк. Вона звернула увагу не лише на те, що забрудненим повітрям дихають 4 тисячі жителів Демидова та прилеглих сіл, а й зазначила що районною владою було обрано не ті пріоритети.
«Причини “не було грошей, експлуатаційної можливості” - не приймаються! На ліквідацію, утилізацію стихійних сміттєзвалищ за останній рік було виділено аж 00,00 грн. А от нова іномарка в районній раді пригодиться. Тож 600 тисяч грн бюджетних коштів пішли на придбання Міцубісі Аутлендера. Отже, кошти були. Наполягаю переглянути підхід до розподілення бюджету району! Та нарешті почати займатись реальними проблемами та потребами людей», зауважила народний депутат, і повідомила, що бере ситуацію з несанкціонованим сміттєзвалищем під особистий контроль. «Ліквідація має відбутись в найближчі терміни», підкреслила Василевська-Смаглюк.
Отже, жителям Демидова варто очікувати, що скоро несанкціонований сміттєвий полігон у селі зникне?
«Погляд» запитав голову районної ради Ростислава Кириченка, чи планується щось робити з тим звалищем, і якщо так, то коли. Пан Кириченко відповів, що матеріали уже в поліції, а якщо звалище знову розпочне роботу, то туди направлять відповідні служби разом з поліцією і екологами, щоб заактувати стан справ.
Конкретних термінів ліквідації звалища, втім, не назвав. Можливо, поки правоохоронці не завершать роботу, воно ще буде «присутнім» у Демидові?
Також на своїй Фейсбук-сторінці Кириченко висловив свою позицію щодо екології й автівок. «За зверненнями районних депутатів неодноразово виїжджали на місце сміттєзвалища в Демидів, на несанкціоновані захоронення відходів у Синяк та Гаврилівку. Порушувались відповідні кримінальні справи. За каденції нинішнього депутатського корпусу придбано автотранспорт для освіти, медицини первинної ланки, екстреної медицини, Вишгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду та районної ради і, до речі, автобус на 17 місць, який активно використовується для перевезення спортсменів, творчих колективів, підопічних Вишгородського районного терцентру та всіх, хто представляє Вишгородський район», зазначив голова райради, підкресливши, що про свою роботу він звітував у кінці минулого року".
Втім, Кириченко тут же звернув увагу на проблему, яку багато хто в районі вважає першочерговою – це збереження Вишгородського району у структурі нового адміністративно-територіального устрою і подякував Ользі Василевській-Смаглюк за підтримку і наполегливе просування створення на Київщині сьомого району - з центром у Вишгороді. «І закликаю не опускати руки, не відволікатись на обговорення питань, які, здебільшого, мають вирішувати голови місцевих рад», зауважив Кириченко.
Вочевидь, якщо керівники різних рівнів однієї гілки влади – законодавчо-представницької, скерують разом зусилля в одному напрямку, багато проблем удасться подолати. І екологічну – передовсім.
Як повідомляв "Погляд", в Україні планують збільшити штрафи за викинуті недопалки та сміття. Тепер за шкоду довкіллю українцю доведеться заплатити близько 2,5 тис грн.