Президент хоче підвищити мінімалку - підприємці категорично проти
Проти президентського законопроєкту №3963, що містить поправки до держбюджету на поточний рік, якими передбачається підвищення із 1 вересня мінімальної зарплати до 5000 грн замість передбачених раніше 4723 грн, виступила Європейська бізнес-асоціація (ЄБА).
Як повідомляє «Урядовий кур’єр», підприємницька спільнота незадоволена, адже у разі реалізації проєкту зросте фіскальне навантаження на добросовісних платників податків через збільшення бази нарахування ПДВ. Така новація змусить підприємців перевести частину працівників у «тінь» і виплачувати їм зарплату «у конвертах».
Представники бізнесу вважають, що таким чином держава намагається перекласти на легально працюючих підприємців податкові втрати, які вона недоотримує від тіньового сектору. Крім того, в ЄБА наголошують, що, незважаючи на неодноразові прохання, розробники законопроєкту всіляко уникали спілкування із підприємницькою спільнотою.
Зазначимо, сьогодні стало відомо, що фракція «Слуга народу» готується до позачергової сесії Верховної Ради 25 серпня. Про це розповіла заступниця голови фракції, народна депутатка Євгенія Кравчук у коментарі «Радіо Свобода». За її словами, ймовірно, відразу після святкування Дня Незалежності парламентарі розглядатимуть саме президентський законопроєкт щодо збільшення мінімальної зарплати, оскільки «його, власне, треба ухвалити в серпні, він не може чекати до вересня».
А от політичні експерти вбачають у підвищенні мінімалки на 277 грн - до 5000 грн замість передбачених раніше 4723 грн - і популістський чинник, адже прості громадяни не розуміють, що така новація завдаватиме шкоди підприємствам, на яких ці громадяни працюють.
«Погляд» повідомляв у травні, що від початку карантину понад 200 000 українців офіційно зареєструвалися безробітними. Станом на 20 травня 2020 року кількість безробітних становила 501 000 чоловік (на 196 000, або на 64% більше, ніж на цю ж дату минулого року). Зростання обсягів реєстрації безробітних відбулося в усіх регіонах, найбільш суттєво у Хмельницькій, Запорізькій, Полтавській, Київській, Львівській, Закарпатській областях (у 2,1-2,3 раза) та у Києві (у 3,5 раза).
Також сьогодні, 11 серпня, «Погляд» розповідав, що Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію грального бізнесу, хоча й були очікування, що президент може накласти на цей закон вето, аби відправити його на доопрацювання.