Новини
Україна
Україна-суспільство
Київ

Президент агітував випускників шкіл обрати подальше навчання в Україні


Володимир Зеленський зустрівся з випускниками,  які набрали найбільше балів за результатами ЗНО. «Погляд» дізнався, чи вдалося йому переконати молодь йти в українські виші, і поспілкувався з рідними одного з учасників зустрічі.

Фото з Фейсбук-сторінки Президента України

Учора, 12 серпня, відбулася зустріч президента України з випускниками й випускницями з різних регіонів України, які показали високу успішність під час тестування. Він зауважив, що ознайомився з інформацією про успішність кожного з запрошених.

«Дуже пишаюся, що є такі дорослі, талановиті. Ви молодці. Тому я із задоволенням хотів з вами поспілкуватися, привітати вас. Одна надія на таких, як ви. Тому що нове покоління – це не просто молоді люди, а освічені люди, носії знань», – зазначив Зеленський, зауваживши, що  успішність учнів залежить не тільки від їхньої працьовитості та наполегливості, а й від їхніх батьків, учителів та репетиторів.

Також президент висловив сподівання, що до кінця його каденції ситуація з оплатою праці педагогічних працівників зміниться на краще.

Володимир Зеленський під час спілкування з випускниками цікавився, який виш вони обрали для вступу, ким мріють стати, а також обговорив з ними навчання у школах, зокрема, чого бракувало навчальному процесу. 

«Особливий акцент у розмові було зроблено на розвитку науки та наукової діяльності в Україні. Діти зазначили, що після отримання освіти багато хто хотів би продовжити діяльність на батьківщині», - інформує офіційний сайт президента України.

Президент погодився із тим, що держава має докладати зусиль для сталого розвитку різних галузей економіки й напрямів суспільної діяльності. Причому постійно, а не лише під час  нагальної потреби – приміром, це модернізація армії фактично під час війни або забезпечення системи охорони здоров’я у розпал епідемії коронавірусу.

Фото з офіційного сайту Президента України

«Ми повинні на державному рівні це робити, щоб вмовити вас не їхати. Ми повинні робити все, щоб дійсно були такі економічні умови, щоб ви могли тут залишитися й знайти гарну роботу – і не лише в Києві», – наголосив Володимир Зеленський, і підтримав ініціативу надання президентських стипендій учням, які набрали максимальну кількість балів під час ЗНО. 

Також в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет поспілкувався з випускниками про реформування освітньої галузі України, поліпшення науково-практичної бази та налагодження практичної співпраці шкіл, особливо старших класів, з вишами, «щоб діти мали змогу відчути, куди вони можуть спрямувати отримані знання й де використовувати їх надалі». 

Фото з офіційного сайту президента України

Чи вдалося Зеленському та Шкарлету переконати тих випускників, які планували подальше навчання за кордоном, обрати українські виші? «Погляд» поспілкувався з рідними Остапа Нєженського, випускника Київського фінансового ліцею, який був запрошений на зустріч.

Остап набрав по 200 балів на двох тестуваннях – з математики і фізики. До речі, випускників, які здобули двічі по 200 балів з технічних наук, в Україні всього 12.

Хлопець поставив собі за мету опанувати математику як фундаментальну науку, і окрім шкільної програми, додатково навчався сам, бо планував вступати до Ягеллонського університету в Польщі. Пояснюючи це не в останню чергу рейтингом вишу і зауважуючи, що, приміром, Національний університет ім. Т.Г. Шевченка у світових рейтингах вишів – у шостій сотні, а Ягеллонський – у третій. До всього, він хотів би піти на такий курс, де у розкладі була б максимальна кількість занять саме з математики.

«Чесно признаюсь – після зустрічі збиралась віддати атестат Остапа на переклад і апостиль. Але передумали, насамперед через те, що під час зустрічі міністр освіти пообіцяв довести Остапу, що викладання точних наук в Україні не гірше, ніж за кордоном. Тож залишаємося. Хай починає тут учитися», - зауважила мама Остапа, Олена Савінова, і розповіла «Погляду», що син обрав КНУ ім. Шевченка для подальшого навчання.

Фото надане Оленою Савіновою

Також випускникам було приємно отримати від президента та в. о. міністра годинники на згадку, а ще - річний безлімітний абонемент на відвідування Музею науки Малої академії наук України.

Як повідомляв «Погляд», для шкіл Київщини цьогоріч закуплять 35 автобусів.