Новини
Україна
Культура
Київщина-суспільство

Прем'єра серіалу "Чорнобиль": перші враження українських глядачів


скріншот з тизеру серіалу
скріншот з тизеру серіалу "Чорнобиль", 2019

26 квітня 1986 року відбулася одна з найстрашніших техногенних катастроф в історії — на Чорнобильській АЕС стався вибух ? 7 травня на HBO відбулася прем'єра американського серіалу «Chernobyl», який розповідає про перші дні після вибуху реактора на ЧАЕС, евакуацію жителів Прип'яті та хід рятувальної операції. Серіал вийшов на платформі MEGOGO. Фільм актуалізує тему історії аварії на ЧАЕС та наслідки техногенної катастрофи для України та Європи. 

? Для українських глядачів поки що доступна тільки перша серія, наступні виходитимуть щопонеділка. Загалом серіал складається з п’яти епізодів.

Чорнобиль

Зйомки відбувались у Вільнюсі, а в червні 2018 – у Києві. Сценарист – Крейг Мезін, режисер – Йохан Ренк («У всі тяжкі», «Ходячі мерці»).

Серіал "Чорнобиль" вражає реалістичністю відтворення подій, тож реакція українських глядачів у соцмережах доволі емоційна. Ось кілька вражень дописувачів Фейсбук:

Валентина Мержиєвська Valentyna Merzhyievska

Чорнобиль. HBO

Дивитись боляче, але треба. 
Щоб вчитись цінувати життя.

Щоб припинити нарешті затикати живими людьми дірки в реакторах; відправляти з однією гвинтівкою на трьох проти кулеметів; щоб не доводилось ходити з фанерними щитами проти снайперів.

Нарешті почати цінувати професіоналізм і не сподіватись, що якось минеться.
Щоб мати сміливість вчасно визнавати помилки. І не підставляти через власні косяки всіх, хто, на біду, опинився поруч.

Щоб усвідомити, що кращим за шанування героїв, є відсутність приводів для геройства...

Тільки перша серія, а вже скрутило у вузол. Як пережити їх всі п'ять?

НВО круті. Антураж, костюми, техніка - повний ефект занурення.

Боляче, але треба.

Горгона Бобровицька

В стрічці тільки і розмов, що про новий серіал HBO «Чорнобиль». Щойно подивились і ми першу серію «1:23:45» і - приголомшені. Серіал - бомба.

Крутий сценарій, крутий кастінг, деталі просто вогонь, а локації - як вони це зробили? Дуже, дуже страшно дивитись. Набагато страшніше за «Ходячих мерців» (а режисер той же, до речі). Бо справжнє і бо наш біль. Скоро після початку мене просто почало трусить. Але неможливо відірватись.

І лють


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2336626233068757&id=100001642088202

Андрій Богданович Andrii BohdanovychПока я думал высказаться по "Колыме" Дудя, вышла первая серия "Чернобыля" от HBO и оказалось, что это две картинки одного прошлого под названием FUCK SOVOK. Я и не думал, что я так буду ждать следующих серий не "Игры престолов". Первая серия продержала меня в оцепенении. Возможно добавила драматизма и моя недавняя поездка в Припять. Сопоставляешь, что видел и слышал сам и то, что показывают в сериале. И понимаешь, что это правдоподобно. Смотришь на показанные истории людей и ненавидишь всей душой лживое, трусливое и циничное советское государство, а заодно и инфантильный советский образ жизни. Они довели общество до такого уровня ответственности. И этот гнилой совок, вата, как хотите называйте, до сих пор у многих в голове. И, жаль, что у нас нет кино о нашей же истории такого уровня. Это не комедии штамповать.

Влада Литовченко

Локації серіалу “Чорнобиль”

Художник-постановник серіалу Люк Хал розповів, що саме в українських і литовських містах можна було найкраще відтворити автентичну епоху 1980-х років. Особливу увагу приділили Києву, де, “збереглося багато монументальних і унікальних архітектурних об’єктів того часу”.

https://www.facebook.com/abohdanovych/videos/3175808822445431/

Про серіал "Чорнобиль" від HBO критикиня Марія Кувшинова (Maria Kuvshinova) "Для Украины Чернобыль — ключевое событие новейшей истории; в недавней книге гарвардского исследователя Сергея Плохия детально описывается, как экологическое движение после аварии, объединившись с украинским национализмом, стало важным фатором отпадения Украины от России и окончания Советского Союза". Всю статтю читати тут.