Україна
Головні новини
Суспільство

Працевлаштування ВПО: як роботодавцям отримати 8 000 грн компенсації. Оновлення послуги в Дії (ВІДЕО)

Через розпочату Росією війну, чимало українців були змушені покинути рідну домівку. Після облаштування на новому місці логічно виникає питання пошуку роботи. І це ще один стрес для людини, яка втратила своє звичне життя і має звикати до всього нового.

Тому держава практично відразу створила заохочувальні умови для роботодавців, аби зацікавити їх брати на роботу внутрішньопереміщених осіб. А цьогоріч дану послугу на порталі "Дія" ще й покращили.

Що саме змінилося, як працевлаштовувати внутрішньопереміщених осіб та отримувати компенсації протягом трьох місяців, ви дізнаєтеся у відео від команди медіа "Погляд".

З 1 квітня 2024 року роботодавець може отримати компенсацію витрат при працевлаштуванні переселенців у розмірі 8 тисяч гривень.

Дану суми було обрано не випадково. Це законодавчо встановлена офіційна мінімальна заробітна плата в Україні. Тож надалі пропорційно до її зростання збільшиться й сама сума виплати.

Для прикладу, в минулому році розмір компенсації становив 7100 гривень. Як і мінімалка, ще один приємний бонус – можливість отримувати дану компенсацію для роботодавців протягом трьох місяців замість двох. Крім того, з'явилися додаткові умови щодо найму переселенців з інвалідністю.

Хто ж може отримати цю компенсацію?

Претендувати на виплати можуть ФОП та юридичні особи, які нещодавно працевлаштували на роботу ВПО.

Якщо ви потрапляєте під один із цих критерій, вдалі для того, щоб отримати таку компенсацію, ви маєте зробити декілька кроків:

  • працевлаштувати внутрішньопереміщених осіб,

  • подати заяву,

  • дочекатися результатів розгляду цієї заяви і зрештою отримати кошти.

Процедура заповнення заявки максимально проста та не забере у вас багато часу.

Все можна зробити онлайн з кілька кліків.

Отже, заходимо на портал "Дія" в кабінет громадянина за допомогою електронного підпису та тиснемо на кнопку "Подати заявку на компенсацію за працевлаштування внутрішньопереміщеної особи".

Далі необхідно вибрати період, за який треба отримати компенсацію та ввести дані про цього працівника.

Якщо заяву за перший місяць ви подавали до філії Державного центру зайнятості, це необхідно зазначити та ввести дані про працевлаштовану внутрішньопереміщену особу. Далі підтвердіть, що людина і надалі працює, а портал тим часом перевірить, чи є вона в реєстрі ВПО.

Після введіть дані розрахункового рахунку для отримання коштів і трішки зачекайте, поки портал сформує заяву.

Останній етап – підпис заяви електронним підписом.

Після цього її відразу буде відправлена до Державного центру зайнятості. А через якийсь час кошти будуть зараховані на вказаний вами рахунок.

Як бачите, весь процес через портал "Дія" у вас займе до п'яти хвилин.

Термін опрацювання заявки також вас приємно виразить – всього один робочий день.

Якщо ж вам більше до вподоби займатися даними питаннями офлайн, оформити заявку можна, звернувшись до місцевого центру зайнятості.

Третій варіант – надіслати їм електронний лист - інформація про працевлаштування внутрішньопереміщеної особи.

Впевнені, у вас лишилися питання. Звернемося з ними до юриста.

До студії медіа "Погляд" завітав - Юрій Мельник, адвокат, учасник громадської ініціативи "Голка". Юрій погодився надати роз'яснення на деякі запитання.

Що робити, якщо в мене немає, наприклад, електронного підпису?

Для отримання компенсації у випадку відсутності електронного підпису роботодавець може звернутися особисто до центрів зайнятості.

Через який час після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи можна скористатися послугою?

Не раніше, ніж через п'ять днів.

Лише такий термін виходить?

Лише такий. Але не пізніше, ніж півроку.

За який період працевлаштування ВПО можна отримати компенсацію?

Можна отримати компенсацію терміном до трьох місяців або, якщо це особа з інвалідністю, до шести місяців.

Які умови для отримання компенсації?

Для отримання компенсації роботодавець має бути в реєстрі платників єдиного соціального внеску, він має подавати своєчасно всю податкову звітність та сплачувати відповідні податки. Також ще однією умовою є те, що рівень заробітної плати внутрішньоприміщених осіб має бути не менше, ніж мінімальна.

Якщо роботодавець працевлаштував ВПО кілька місяців тому або рік тому, але не скористався послугою, чи може він зробити це тепер?

Якщо кілька місяців тому, то може. Тому що він може звернутися протягом півроку після працевлаштування. Але якщо рік, то така можливість для нього вже відсутня. Також, якщо працевлаштовану ВПО була звільнена чи вона сама звільнялась раніше терміну, за який була вже надана компенсація, ця компенсація роботодавцям має бути повернута пропорційно до кількості відпрацьованих особою днів.

Як бачимо, можливість отримати фінансову допомогу для роботодавців на сьогодні максимально спростили. Якщо ви працедавець, радимо і вам скористатися цією послугою.

Якщо інформація в цьому відео була для вас корисна, підписуйтесь на наш канал, ставте вподобайки та тисніть на дзвіночок. Також не забувайте ділитися цим відео зі своїми рідними, друзями та знайомими, залишати коментарі зі своїми пропозиціями щодо тем для наступних програм. Слідкуйте за медіа "Погляд" соцмережах та будьте в курсі всіх новин.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.