Пожежа у Соборі Паризької Богоматері ліквідована
Мер Парижа закликає світову спільноту підтримати відновлення пам’ятки. Уже надходять пропозиції про допомогу, відгукнувся і Міністр культури України
Масштабну пожежу в Соборі Паризької Богоматері, яка спалахнула 1 квітня увечері, пожежні ліквідували 16 жовтня. Гасіння полум'я тривало 9 годин, у ньому узяли участь близько 400 пожежних. Причина пожежі поки що невідома.
Як повідомляє Укрінформ, у результаті пожежі в соборі Паризької Богоматері постраждали двоє поліцейських і пожежник– вони дістали легкі травми.
Та найбільше постраждав сам Собор – всесвітньовідома релігійна, історична й культурна пам’ятка, один із символів Парижа, і об’єкт постійної зацікавленості туристів.
Мер Парижа Анн Ідальго 16 квітня оголосила про скликання міжнародної конференції донорів задля збору коштів на відбудову та реконструкцію постраждалого від пожежі собору Паризької богоматері.
«Я запропоную організувати за декілька тижнів велику міжнародну конференцію донорів, яку я готова прийняти у міській ратуші, за участю представників з усього світу, щоб зібрати необхідні для реконструкції кошти», - заявила міський голова Парижа.
Втім, уже зголосились бажаючі підтримати фінансово відбудову Собору. Так, про наміри виділити кошти на відбудову собору вже заявили деякі заможні родини Франції. Зокрема група LVMH, що створює одяг і аксесуари високої моди, та родина Арно виділяють 200 млн євро на порятунок Нотр-Дама. Про готовність допомогти також заявили уряди багатьох держав, політики світового рівня, міжнародні організації, включаючи ЄС і ЮНЕСКО.
Президент Європейської Ради Дональд Туск закликав усі країни-члени ЄС взяти участь у відбудові Собору Паризької Богоматері, який постраждав від руйнівної пожежі. Про це Туск заявив у вівторок у Страсбурзі під час виступу на сесії Європейського парламенту.
Про готовність допомогти у відновленні пам’ятки написав у Facebook міністр культури України Євген Нищук: «Це величезний удар для історії, культури не лише Парижу, а й усієї Європи та світу. Робота Мінкультури - збереження для прийдешніх поколінь усіх культурних та історичних пам‘яток, мистецького надбання, яким володіє Україна. І ми, як країна, яка втрачає спадщину на окупованих територіях як ніхто інший знає, як боляче спостерігати це наживо. Сподіваємось, що пожежникам вдасться врятувати і не дати зникнути з культурної мапи світу надзвичайну пам‘ятку. Від себе хочу наголосити, що готові максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення Собору!»