Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Посеред Тихого океану є «пустеля», і тепер ми знаємо, хто там живе


Це місце, води якого лежать в самому серці Південно-тихоокеанського виру, містить «океанічний полюс недоступності»: рівновіддалене від суші місце океану має назву точка Немо («ніхто»).

Будь-який берег по відношенню до цієї точки знаходиться на відстані близько 3 тисяч кілометрів, і найближчою «сушею» час від часу стає МКС, орбіта якого іноді проходить над точкою Немо на відстані близько 400 км.

Наразі ця точка являє собою справжній космічній «цвинтар», саме сюди скидають всі відпрацьовані станції і супутники. На думку вчених, це найбезпечніше місце для поховання залишків кораблів, так як місце знаходиться дуже далеко від суші.

Але цікавим є той факт, що наразі нам було досить мало відомо про флору і фауну цього місця, звичайно, через його віддаленість. Але вчені роблять спроби по вивченню даного місця і відправляють туди експедиції.

Після останніх спроб охопити хоча б частково цю пустелю серед океану, результати опубліковані цікаве дослідження у виданні Applied and Enviromental Microbiology. Вчені прийшли до висновку, що на мікробному рівні склад води в цих місцях кардинально відрізняється від середньостатистичного. Знахідки прикладів мікробного симбіозу вразив вчених. Виявляється ця частина океану є «унікальним, ультраоліготрофним місцем існування», де невелика доступність поживних речовин обмежує зростання спеціалізованих оліготрофних організмів і істот, які пристосувалися до «екстремальним фізико-хімічних умов». Цікавим є й інший висновок, до якого прийшли вчені. Не дивлячись на «космічне сміття», ці далекі, майже мертві води, є найчистішим океаном у всьому світі.

Результати були представлені в Environmental Microbiology.