Новини
Україна
Новини Київської області
Новини світу

Портрет трудового мігранта з України до Польщі


Згідно інформації дослідницької компанії Vox Populi Agency портрет трудового мігранта з України (в порівнянні з даними подібних досліджень, які проводилися в попередні роки) змінився. 

Так сьогодні в Польщі працюють майже рівною мірою як жінки ( 48%), так і чоловіки ( 52%) – попередня тенденція вказувала на значу перевагу українських чоловіків. 


Сьогодні, за даними дослідження, середній вік трудових мігрантів складає 34,5 роки - найбільший продуктивний працездатний вік.  Виїжджають на роботу в Польщу, більшою мірою освічені люди – 36% складають люди з вищою освітою, 41% - мають професійно-технічну або середню спеціальну освіту . 

Вкорінена думка, що переважна більшість їде на роботу за кордон із західних регіонів України, втратила свою актуальність. Їдуть зі всіх регіонів України. 
Поширена думка про негативне ставлення до українців-трудових мігрантів з боку поляків – міф. Абсолютна більшість опитаних стверджують протилежне – вони задоволені стосунками з поляками як на професійному, так і на побутовому рівнях (83% і 80% відповідно).

84% українців – трудових мігрантів, які працюють в Польщі, мають потенційне зацікавлення до роботи в інших країнах. 

Найбільше респондентів (53%) дивляться у бік Німеччини, яка з 1 березня відкрила власний ринок праці для громадян країн не-членів ЄС. Водночас 40% з усіх опитаних вже прийняли рішення про переїзд туди з метою роботи. 
Серед інших напрямків, які цікаві нашим співгромадянам – скандинавські країни (22,1%), Чехія (22%), США (17,9%), Канада (16,1%).


В цілому, наші співгромадяни задоволені роботою в Польщі, але в більшості не бачать можливостей для того, щоб залишитися на тривалий термін, перевезти родину і вкорінитися. Відтік кадрів може стати для польських роботодавців цього року викликом, якщо Польща не замотивує українців залишитися.