Новини
Новини Київської області
Суспільство
Надзвичайні новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство
Київ

Поради професійного юриста: що робити, якщо вас зупинила поліція?


Артем Облетов — професійний юрист, адвокат "Міллер, юридична компанія" розробив детальну інструкцію щодо дій при зустрічі з правоохоронцями, яка набула массового поширення в соціальних мережах.

На сторінці The Village Україна вийшла стаття адвоката Artem Obletov з компанії "Міллер, юридична компанія", яка відповідає зрозумілою мовою на питання:

Мене зупинила поліція на вулиці. Чи можуть мене обшукати та як себе поводити?

Детальна інструкцію щодо дій при зустрічі з правоохоронцями. На що мають право поліцейські і де починається порушення прав людини, чи можна відмовитися від показу вмісту сумок, коли вимагати адвоката, хто і на скільки часу може затримати.

МЕНЕ ЗУПИНЯЄ ПОЛІЦІЯ НА ВУЛИЦІ, ХОЧА Я НІЧОГО ПІДОЗРІЛОГО НЕ РОБЛЮ. ЯК МЕНІ РЕАГУВАТИ? ЩО МОЖЕ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЗУПИНКИ?

Сам факт звернення до вас працівника поліції ще не означає, що вас у чомусь підозрюють, а ваші права вже порушено.

Працівники поліції забезпечують громадський порядок і мають для цього низку повноважень. Тому вони за законом можуть проводити ПРЕВЕНТИВНІ ЗАХОДИ та застосовувати ЗАХОДИ ПРИМУСУ.

Найпоширеніші превентивні заходи, з якими можуть звертатися працівники поліції: ПЕРЕВІРКА ДОКУМЕНТІВ, ОПИТУВАННЯ, ПОВЕРХНЕВА ПЕРЕВІРКА й ОГЛЯД.

Якщо ви не розумієте, що від вас вимагає працівник поліції, ви маєте право просити пояснити, чому вас зупинили та на підставі якого закону.

Краще спілкуватися з поліцейськими спокійно та ввічливо. Це допоможе розібратися в ситуації й уникнути небажаних конфліктів.

ЧИ МОЖУ Я НЕ ЗУПИНЯТИСЯ?

Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за «злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов’язків». Тому ні, не зупинятися не можна.

Відповіді на інші питання, які у вас хоча б раз виникали при зустрічі з поліцією, читайте за посиланням.

ІА “Погляд” вже повідомляв, як не загубитися у лісі? Що робити, якщо натрапив на вибухонебезпечну знахідку? Як розпізнати отруйний гриб?

https://www.youtube.com/embed/tRIX5qM_ByA

Також ми інформували, що викрито чергову банду “клофелінщиків” у Києві. Група з 5-ти осіб діяла з метою викрадення майна потерпілих. 

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.