Новини
Довкілля
Світ-суспільство

Популяція панд збільшується: в Берлінському зоопарку народилася двійня (ФОТО і ВІДЕО)


Днями в Берлінському зоопарку відбулася радісна подія: панда Мень-Мень (Meng Meng) стала матір'ю. У неї народилася відразу двійня крихітних дитинчат. Це справжнє свято для всього виду і тих, хто намагається його зберегти.

Довідково:
За даними WWF, наразі всесвітня популяція панд налічує 1864 особи, хоча в наприкінці 1970-х в світі було не більш ніж 1000 цих тварин.
Розмножуються панди досить неохоче, саме тому народження двох дитинчат стало радісною звісткою для всіх, хто прагне зберегти рідкісний вид, що став символом захисників природи в усьому світі.

Про те, що панда вагітна, працівники зоопарку дізналися всього за тиждень до пологів за допомогою УЗД. Адміністрація зоопарку зазначила, що пологи пройшли добре: і шестирічна мама, і її дитинчата повністю здорові. Батько сімейства – дев'ятирічний самець Цзяо Цин (Jiao Qin).

Новонароджені панди зовсім не схожі на пухнастих чорно-білих дорослих ведмедиків – крихітні, покриті тонким білим пушком, з незвичайно довгими хвостиками, вони важать всього близько 100 грамів.

Зараз дитинчата знаходяться в інкубаторі, до матері їх приносять по черзі на годування. Через те, що у дикій природі панди часто вигодовують тільки одне дитинча, фахівці напоготові взяти під опіку другого.

Цікаво знати, що, не дивлячись на місце народження, рости маленькі панди в Берліні будуть лише до чотирьох років, після – переїдуть в Китай. Панди визнані національним надбанням КНР, і всі новонароджені дитинчата чорно-білих ведмедиків офіційно вважаються її власністю. Більше того панд ніколи не продають. Якщо закордонний зоопарк захотів у себе розмістити чорно-білого ведмедя, то спочатку потрібно довести спеціальній комісії з Китаю, що в цьому зоопарку дотримані всі умови для комфортного життя панди, після сплати коштів за оренду панди (максимальний термін – 10-15 років ), заклад підписує спеціальні папери, в яких йдеться про те, що орендована панда, а також всі її можливі нащадки, які народяться на чужині – є довічною власністю Китаю.

Для прикладу зоопарк Берліна платить КНР 15 мільйонів доларів за контракт, згідно з яким панди будуть жити у них протягом 15 років. Проте, варто зазначити, що велика частина цих коштів йде на програму досліджень в галузі збереження і розведення рідкісного виду в Китаї.

https://twitter.com/zooberlin/status/1169978065033867264

Нагадаємо, влітку цього року стало відомо, що бегемотик на прізвисько Хіпполит приїхав з Франції в зоопарк під Києвом, йому лише півтора рочки, проте важить він вже півтонни.
Натомість у Київському зоопарку після масштабної реконструкції, яка розпочалася ще рік тому, планується влаштувати іідкритий простір без кліток для тварин.