Новини
Екологія
За кордоном

Популяція дельфінів під загрозою: за 70 років їх чисельність в Індійському океані скоротилася на 80%


Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Endangered Species Research, в останні десятиліття чисельність дельфінів в Індійському океані скоротилася більш ніж на 80%. Близько 4 000 000 цих тварин були спіймані в сітки як прилов під час промислу тунця.

Як повідомляє The Guardian, у 2006 році близько 100 000 китоподібних, в основному дельфіни, були спіймані в комерційних зябрових (одностінних) сітках в якості прилову. Натомість, показники 2019 року скоротилися не набагато і становлять близько 80 000 особин.

Автори дослідження вказують, що використання зябрових сіток сьогодні є найбільшою загрозою для китоподібних.

За даними дослідників, велика частина прилова дельфінів припадає на такі країни як Іран, Індонезія, Індія, Шрі-Ланка, Пакистан, Ємен, ОАЕ і Танзанія. На кожні 1 000 тон тунця виловлюється близько 175 китоподібних, більшість з яких гине, наводять сумну статистику вчені.

«Це болісна смерть. Дельфіни розумні, але, оскільки сітки дуже тонкі, сонар дельфінів не уловлює їх», – зазначають автори дослідження.

На думку вчених, найкращим вирішенням проблеми могла б стати відмова від зябрових сіток і перехід на більш стійкі інструменти вилову тунця. Ще одним способом порятунку дельфінів могли б стати встановлені на сітки пристрої, що попереджають їх про небезпеку. Однак подібні методи промислу здебільшого недоступні для країн, що розвиваються.

Нагадаємо, торік 142 дельфіни викинулися на сушу через надмірне забруднення води у Чорному морі.