Новини
Україна
Спорт

Померла легенда української художньої гімнастики Альбіна Дерюгіна (ВІДЕО)

За роки роботи вона виховала не одне покоління гімнасток, які примножували спортивну славу України.

На 92-му році життя померла легендарна українська гімнастка, заслужений тренер України Альбіна Дерюгіна.

Про це повідомляє НОК України.

"Із сумом сповіщаємо, що на 92-му році життя зупинилося серце легенди світової художньої гімнастики, Героя України, члена Виконкому НОК України, заслуженого тренера України Альбіни Миколаївни Дерюгіної.

Альбіна Дерюгіна прийшла у художню гімнастику на зорі її зародження й вважається основоположницею цього виду спорту в Україні.

За роки роботи вона виховала не одне покоління гімнасток, які здобували олімпійські нагороди, перемагали на чемпіонатах світу та Європи, примножуючи спортивну славу України".

Вихованки Дерюгіної відомі у всьому світі.

В НОК відзначають, що школа Дерюгіної заклала міцний фундамент і дає змогу виводити на п'єдестал пошани нові таланти України.

Серед вихованок Дерюгіної її донька – Ірина Дерюгіна (абсолютна чемпіонка світу 1977 року), Олександра Тимошенко (олімпійська чемпіонка 1992 року), Оксана Скалдіна (бронзова олімпійська призерка 1992 року), Ганна Безсонова (бронзова олімпійська призерка і абсолютна чемпіонка світу 2007 року), Ганна Різатдінова (бронзова олімпійська призерка 2016 року).

Школа Дерюгіних – це 3 покоління. Ірина Дерюгіна відповідає за хореографію і костюми спортсменок, а внучка Ірина Блохіна – постановник номерів.

Нагороджена "Орденом за заслуги" ІІ ступеня, Орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

Вас можуть зацікавити такі новини: