Новини
Ірпінь
Суспільство
Надзвичайні новини
Екологія
Кримінальні новини
Земля
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Помазан – земельний дерибан: мутні схеми під висотну забудову Михайлівки-Рубежівки


У селі Михайлівка-Рубежівка, яке незабаром офіційно стане частиною Ірпінської об’єднаної територіальної громади, місцева влада на чолі із сільським головою Андрієм Помазаном виділяє гектарами землю «потрібним» людям. А ось односельчани, які належать до пільгових категорій, отримати її не можуть роками. У діях посадовців вбачаються мутні схеми, спрямовані на забудову земель сільськогосподарського призначення багатоповерхівками.

Курс на приєднання села до Ірпеня Помазан уже взяв давно. В офіційному плані це мотивують територіальною близькістю населених пунктів, що робить доступність селян до медичних, адміністративних послуг.

Заради «спрощення» цього шляху вдалися до звичних для Ірпеня методів, де потрібні рішення «протягують» за допомогою найнятих тітушок.

3 грудня 2018 року в Михайлівці-Рубежівці пройшло громадське обговорення щодо добровільного приєднання до територіальної громади Ірпеня.

Зареєструвалося 78 осіб, 76 — проголосували «за», 2 – «утрималися», а загальна кількість населення села сягає 5 тисяч.

6 грудня на сесії Михайлівсько-Рубежівської сільської ради депутати погодили приєднання свого села до Ірпеня. Голосування пройшли у бурхливому режимі. У небайдужих селян виникли запитання до своїх обранців.

Саме засідання проводилося у кабінеті сільського голови, який не зміг вмістити усіх бажаючих. На вході вишикувалися молодики спортивної зовнішності, які запускали у середину тих, кого потрібно.

Враховуючи ірпінський досвід шаленого знищення невідновлюваних природних ресурсів під забудовою, ймовірно, Ірпеню потрібні сільські землі переважно для зведення висоток.

Частину з них, що знаходяться у заплаві р. Ірпінь, уже забудовують, нехтуючи норми закону (ЖК «Синергія сіті»). Ірпінські депутати, перевищивши свої повноваження, розпорядилися ними на власний розсуд. І цінні сільськогосподарські землі перевели під висотну забудову.

Ймовірно, так ж доля очікує й рубежівські. Напрацьована схема проглядається з виділенням цілих гектарів «сірим» особам, яких у селі ніхто не знає.

М. Войцех

Місцевий житель Михайло Войцех розповів, що ділянка площею 2 га опинилася у власності такого собі Віктора Івашечкіна. Ця особа проживає у м. Кам’янське, що в Дніпропетровській області.

Він, його земляк зі згаданого міста Дмитро Коваль та Помазан – засновники ОК «Садове товариство Хаус Груп Лідер».

Цей обслуговуючий кооператив займається будівництвом та ремонтом житлових будинків під ключ.

«У нашому селі є така проблема: багато його жителів не можуть отримати землю, дехто навіть змушений відстоювати своє право у суді. А якщо комусь й виділяють ділянку, то вона знаходиться далеко від проведених комунікацій.

Територія, яка дісталася Івашечкіну, розташована найближче до Києва. І поряд з нею є електромережа.

Проведення струму на ділянки, які знаходяться за 300 м від мереж електропостачання, потребує величезних коштів. Вартість лише проєкту – від 400 тис. грн.

Отже, на цих 2 га уже зараз можна без особливих проблем розпочинати якийсь бізнес чи будівництво. Хоча ділянка – сільськогосподарського призначення», – пояснює Войцех.

Оскільки Івашечкін займається спорудженням та обслуговуванням будинків, то, можливо, на цій ділянці розгорнуть багатоквартирну забудову.

За Генпланом розвитку м. Ірпеня передбачалося будувати дорогу, що скоротить відстань від Михайлівки-Рубежівки до Києва для транспортних засобів.

Можливо, вона проляже через Романівський міст. Є загроза, що саме згадані території серед найперших можуть пустити під багатоповерхову забудову.

«Окрім того, Івашечкін отримав землю під дачу – поряд із ділянкою Помазана. Що це за особа – наразі невідомо. Чи узагалі він хоча б перебував на території Михайлівки-Рубежівки? З нашого села про нього ніхто нічого не знає.

Щодо можливості отримати землю громадянами 26 січня я робив запит через Держгеокадастр щодо наявності вільних ділянок у Михайлівці-Рубежівці.

Мені відповіли, що у селі проводять інвентаризацію землі. Тому на даний час її нікому не виділяють під забудову, ведення сільського господарства чи для іншого призначення.

Водночас на кадастровій карті знайшов ділянку, яку розпочали оформляти після дозволу на розробку землеустрою за 28 січня. То сільська рада ввела мене в оману?» – ставить риторичне запитання Войцех.