Новини
Новини Київської області
Суспільство

"ПОГЛЯД" в темряві: як команда інформаційної агенції працює в умовах відключень

Як сьогодні медіа вдається працювати без світла.

Винахідливість та незламність українців надихає весь світ. Навіть зараз, в умовах постійних відключень, всі невпинно продовжують працювати, шукати та знаходити шляхи, аби виконувати роботу максимально ефективно, вчасно та якісно. Команда ІА "ПОГЛЯД" вирішила привідкрити завісу та розповісти, як нам вдається, незважаючи ні на що, продовжувати підтримувати інформаційний фронт, створювати новини навіть у темряві та залишатись медіа, коли немає електроенергії та інтернету, сповіщаючи громаду свого регіону про головні події дня.

Назар, журналіст:

"Чекаю світло дуже наполегливо, особливо останнім часом.

Пристосувався доволі легко – відписую матеріали наперед. Світло є зранку десь до 12-ої і посеред дня. Інколи ходжу працювати до сестри, якщо у неї є світло.

Попри це, новини – командна робота і коли у режисерів монтажу немає можливості виконувати свої обов’язки, доводиться просто чекати, поки така можливість з‘явиться і, знову ж таки, відписувати матеріали наперед.

В кафе не працюю, бо не маю ноутбука, а з телефона можна і на мобільному попрацювати. Інет правда просідає сильно, але можна знайти одне заповітне місце в будинку, чи на вулиці.

Плюс до всього маю генератор і інколи його вмикаємо, якщо світла немає вже довго, або не повинно бути довго, а приготувати їсти і зробити інші домашні потреба треба.

От і підлаштовуюсь".

Олеся, режисер монтажу:

"Без світла не легко, а особливо без зв‘язку. Коли навіть немає змоги подивитись новини чи написати близькій людині, це засмучує. За ці дні навчилась жити по графіку виключення світла, але були дні, коли світла не було більше доби. Закуповували їжу, яку не потрібно готувати, більше були на свіжому повітрі, щоб не сидіти просто вдома. З роботою були пригоди.. заміняли з напарницею один одного, підлаштовувались під графіки світла. Працювала в кафе, часто в машині, коли кудись їдемо. Розумію, що я не одна така, адже коли прихожу в кав‘ярню, а місць просто немає, бо всі працюють, і всі тримаються. Люди стали ближчими та вже не соромно підходити та сідати за один столик з незнайомою людиною, щоб була змога попрацювати. Часто в сусідів було світло тоді, коли вимикали в мене в робочі години, тому маю лише фото, як я працюю в темряві, поки у сусідів є світло і чекаю на свою чергу".

Юлія, шеф-редактор сайту:

"Після останніх обстрілів світло вдень бувало вмикали лише на 2 години вдень та 4 – вночі, це, звичайно, стимулює максимально ефективно планувати свій час. Краще за будь-які книги чи курси з тайм-менеджменту.

Отже, що мені допомагає в роботі сьогодні:

1. Кілька заряджених павербанків

2. Ноутбук, який досить довго тримає заряд

3. Правило "заряджай всі пристрої при будь-якій нагоді"

4. Наявність сім-карт різних операторів (ніколи не знаєш, в кого з них сьогодні буде краще мобільний інтернет) та вдалий пошук місця вдома, де ловить найякісніший сигнал

5. Розвідка та знаходження кафе, які працюють від генераторів і мають wi-fi

6. Лампи, які працюють від USB, а отже й від павербанку чи ноутбуку (на випадок, якщо потрібно працювати ввечері)".

Дмитро, оператор:

"Зазвичай, я робив відео вранці , або ввечері, коли вже вийшли всі новини і їх треба, можна сказати, підсумовувати, а останній тиждень – півтора, встаю посеред ночі коли включають світло і роблю відео, роздаю з телефона, або як сьогодні їхав на машині зловив інет і загрузив відео.

Я сьогодні до трьох не спав чекав шо включать, не було світла, заснув, в 6:40 десь прокинувся й відразу робить усе сів і то часу не вистачило. А пункти незламності переповнені, я півдня ганяв".

Анна, керівниця департаменту маркетингу та партнерств:

"Поки графік відключень був стабільний, було навіть досить комфортно, такий собі вимушений work/life balance. Доводилось всі справи робити оперативно, продуктивність навіть підвищилась. Звісно, якщо графік не збігався з груповими дзвінками, то доводилось шукати зв'язок в центрі міста. Наймасовіший обстріл я зустріла якраз під час зуму в кафе, бо там був інтернет, в той же день до вечора там було вже стільки людей з ноутбуками, що сиділи навіть на підлозі. І з тих пір моє робоче життя включає пошук закладів біля дому з генератором, оптоволокном і вільними столиками. Добре, що вони є, бо працювати на парковці АТБ мені не сподобалось.

Ще повернулась традиція офлайн зустрічей, і вона мене радує".

Дмитро, SMM-менеджер:

"Починаючи ще з 24 лютого, коли працівникам інформаційної агенції "Погляд" довелося в умовах війни та колапсу, випускати новини, щоб оперативно висвітлювати події та боротися з окупантом в інформаційному полі, ми зрозуміли, що таке працювати в важких умовах. Зараз у зв’язку з відключеннями електроенергії та постійними "нальотами" ми так само адаптуємось та виконуємо свою роботу. Декілька свічок, розданий мобільний Інтернет з балкону на ноутбук і робота продовжується… навіть занурені у пітьму ми долаємо ці перепони та виконуємо поставлені задачі".

На жаль, через те, що офіс ІА "ПОГЛЯДУ" постраждав під час бойових дій у Бучі, сьогодні ми не маємо спільного робочого простору. Проте наша команда й надалі продовжує працювати, аби розповідати про головне, впевнено долаючи все нові й нові перешкоди та завжди підтримуючі один одного.

А як Ви пристосувались до роботи та життя за графіками і без?

Дивіться також сюжет "Погляду" про знищення нашої телестудії у Бучі російськими військовими під час окупації міста.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.