Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Земля
Вода

Початок сезону полювання на пернатих: дозволено, але не скрізь


Торік за увесь сезон на Вишгородщині було складено 20 адмінпротоколів на порушників правил мисливства, а цього року лише за перші два дні – уже 10

На Київщині сезон полювання на пернату дичину відкрився 10 серпня. На ВИшгородщині у перші ж дні мисливського старту на території, підпорядкованій державному підприємству  "Вищедубечанський лісгосп", було проведено спільні рейди, спрямовані на виявлення порушень правил полювання. У них взяли участь представники лісової охорони лісгоспу, районний мисливствознавець Ігор Демидась, представники Національної поліції та старший інспектор поліції, який працює в дозвільній системі сфері обігу зброї Сергій Журавель, єгерські служби мисливських господарств.

Як повідомив журналісту «Погляду» Ігор Демидась, під час рейдів 10-11 серпня було складено 10 адмінпротоколів на порушників правил полювання. Для порівняння – за увесь мисливський сезон минулого року було складено 20 таких протоколів, а тут – половина цієї кількості лише за два дні.

Втім, як пояснив Ігор Демидась, порушника безпосередньо під час пострілу застати майже неможливо. В основному протоколи складались на тих, кого виявляли у лісі з мисливською зброєю. І хоч вони пояснювали, що лише вибрались на природу, а зброю взяли з собою просто так, та згідно законодавства навіть перебування в лісі зі зброєю прирівнюється до полювання. Здавалось би, чому так, адже мисливський сезон офіційно відкритий? Як пояснив Ігор Демидась, не всіх мисливських угідь це стосується. Так, у Вишгородському районі знаходяться землі семи мисливських господарств, де полювати можна, а також землі державного мисливського резерву, на які дозвіл на полювання не поширюється. Ось саме там найчастіше і ловлять порушників.

Окрім фіксування порушень, під час рейдів людям розповідали про дотримання правил полювання і поводження іх зброєю.  

ДП «Вищедубечанський лісгосп» закликає дотримуватися діючих обмежень під час полювання, і нагадує вимоги Закону «Про мисливське господарство та полювання»:

–із собою на полювання, крім рушниці з набоями, потрібно мати: посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, картку відстрілу дичини, дозвіл на зброю, паспорт на собак мисливських порід.

- в жодному разі не дозволяється використовувати штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо.

-  Заборонено полювати ближче ніж за двісті метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу), в стані алкогольного сп'яніння тощо.

Також потрібно звернути увагу, що люди, які полюватимуть без належного дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами, нестимуть адмінвідповідальність згідно статті 85 КУпАП. Також за незаконне полювання на тварин або на заборонених територіях статтею 248 ККУ визначено кримінальне покарання від штрафу до обмеження волі до трьох років. Закон дозволяє анулювати у порушників дозвіл на право носіння та зберігання зброї, а то й взагалі вилучити її у власників.