Новини

Плюс 20 кілометрів та мінус з гаманців: акція проти закриття розвороту на Круглик


Фото: Разворот Круглик

Якщо ви цими вихідними їхали до Києва вздовж Одеської траси, то могли спостерігати велику кількість людей з плакатами на 19 кілометрі. Вже чотири дні поспіль жителі Києво-Святошинського району мітингують на розвороті до Круглика, який перекрили працівники Укравтодору, не пояснивши причин такого кроку.

Відрізок Одеської траси з 13 по 21 кілометр місцеві жителі вже давно називають "дорогою смерті". Численні смертельні аварії внаслідок високої швидкості водіїв лякають водіїв та пасажирів. Мешканці сіл Чабани, Віта-Поштова, Гатне вже не раз звертались до міністра інфраструктури Володимира Омеляна та служби "Укравтодор" з проханням вирішити питання щодо високої аварійності дороги.

Нарешті у Держагентстві автомобільних доріг відреагували. Працівники служби просто перекрили єдиний лівосторонній розворот у сторону Києва. "Ми досі не знаємо мотивів, чому так відбулося. Просто його не санкціоновано закрили, не повідомивши нас про те, що він буде закриватись", - говорить активістка Ольга Яблуневська. Зараз, за словами активістки, розворот відкритий, адже на місці чергує команда мітингарів.

Всі вихідні група активістів блокувала ділянку з розворотом на 19 кілометрі Одеської траси, тримаючи плакати з гаслами ""Вимагаємо безпечного розвороту" та "Ми за безпечну дорогу". Результатом акції стало те, що працівники "Укравтодору" все ж прибрали свої огородження.

Фото: Разворот Круглик

"Була домовленість з Омеляном, ми їздили до нього. Він нам пообіцяв, що до дворівневих розв'язок, які плануються на 15 та на 21 км ці розвороти залишаться. І тут чомусь раптом всі домовленості порушили і цей розворот закрили", - говорить Ольга Яблуневська. Активістка додала, що розворот небезпечний тим, що у "кармані" для заїзду авто поставили ліхтар, через що водії бояться робити різкий маневр.

Ситуацію з аварійністю ділянки не зміг вирішити навіть новий світлофор, встановлений на 21 кілометрі, де вже трапилось кілька ДТП. "Світлофор встановлений на 21 км, ми живемо на 15 км. По-перше, нам їхати 20 км зайвих. По-друге, пропускна здатність цього світлофору - 5-6 автівок за один раз. А уявіть: цей світлофор встановлений тільки на одну смугу. На цей світлофор їздить Боярка, Тарасівка, Віта-Поштова, Юрівка. Там колосальний транспортний потік", - зазначила Ольга Яблуневська.

"Обіцяні чиновниками дворівневі розв'язки ще не побудовані, натомість умови для розвороту водіїв в сторону Києва штучно погіршуються, - пояснює причину мітингу активістка організації "Єдність громади - заможне село" Алла Соловйова. - Цими днями планується узгоджене з боку Укравтодору закриття єдиного лівостороннього розвороту в сторону Києва. Такий крок призведе до транспортного колапсу, хаосу та збільшення кількості ДТП внаслідок того, що весь транспортний потік з сіл Боярка, Віта-Поштова, Юрівка, Тарасівка, Гатне, Чабани буде переведено на єдиний розворот на 21 км автошляху, який технічно не відповідає інтенсивності навіть існуючого транспортного потоку".

Чого ж вимагають жителі населених пунктів поряд з трасою? За словами Алли Соловйової, мітингарі не підуть, поки посадовці не виконають їх умови. "На час будівництва дворівневих розв'язок залишити лівосторонній розворот на 19 км автошляху. Зробити розвороти на 19 та 21 км безпечними (освітлення, попереджувальні знаки). Зробити цикл світлофорного регулювання 21 км відповідним транспортному потоку. Побудувати у найкоротший термін дворівневі транспортні розв'язки на 15+390 та 21+847 км автодороги Київ-Одеса", - заявляє громадська активістка.

Якщо розворот все ж закриють, жителям Київщини доведеться долати 10 кілометрів до найближчого розвороту та 10 кілометрів назад, що може "влетіти в копієчку" та забрати чимало часу. У п'ятницю активісти збираються потрапити на прийом до міністра інфраструктури Володимира Омеляна, де вимагатимуть реакції на їх проблеми та виконання обіцянок посадовців.