Новини
Суспільство
Екологія
Вода
За кордоном

Пластиковий світ: вчені знайшли мікропластік навіть в льодах Антарктиди


Ймовірно, на планеті вже не залишилося місць, де його не має.

Мікропластік раніше вже знаходили у поверхневих водах Антарктиди та снігу, однак у морському льоду його знайшли вперше, повідомляє newatlas.com.

При аналізі крижаного керна, пробуреного ще в 2009 році, який зберігався в Хобарті, було виявлено 96 мікропластичних частинок 14 різних типів. Більшу частину з них склали: поліетилен (34%), поліпропілен (15%) і нейлон (14%).

За словами провідного автор цього дослідження Анни Келлі, полімери в зразку з Антарктиди були більшими за розміром, ніж в Арктиці, що може вказувати на місцеві джерела забруднення, оскільки для руйнування пластику на більш дрібні волокна потрібно більше часу.

Дослідники вважають, що ці місцеві джерела можуть включати пластмаси, отримані з одягу або обладнання, що використовується туристами або дослідниками. Також серед виявлених ними різновидів пластику були види, часто використовувані в рибній промисловості. Вчені відзначають, що мікропластік, що потрапив в утворення морського льоду може виявитися небезпечним для місцевого морського життя.

«Попадання частинок в морський лід дозволяє мікропластіку довше зберігатися у поверхні моря. Це робить його доступним для споживання морськими організмами, такими як криль – ключовий вид в екосистемах Південного океану, а, отже, морськими хижаками, що знаходяться на сходинці вище в харчовому ланцюжку», – говорить Келлі.

Для прикладу, крілем харчуються сині кити – вони здатні проковтнути півмільйона кілокалорій за одне відкриття рота.

Вчені також зазначили, що зразок льоду був узятий на Сході Антарктиди. У Західній Антарктиді забруднення пластиком може бути навіть вищим, оскільки там зосереджена велика частина туризму, дослідницькі станції та морських перевезень.

Дослідження було опубліковано в Marine Pollution Bulletin.

Читайте також:
Експерти б’ють на сполох: у косметичних засобах знайшли небезпечний мікропластік
Мікропластик скрізь: в їжі, повітрі та питній воді, – ВООЗ
Вчені з’ясували, яким саме чином мікропластик шкодить рибам