Південний полюс нагрівається в три рази швидше, ніж вся планета
Дослідники з Нової Зеландії, Великобританії і США проаналізували дані метеостанцій за 60 років і, використовуючи комп'ютерне моделювання, показали, що Південний полюс в останні 30 років прогрівався в три рази швидше, ніж інша частина планети.
Про це повідомили у виданні Gizmodo.
Вчені виявили, що більш високі температури води в західній частині Тихого океану протягом десятиліть знижували атмосферний тиск над морем Уедделла в південній частині Атлантичного океану. Це, в свою чергу, збільшило потік теплого повітря безпосередньо над Південним полюсом – з 1989 року середня температура тут зросла більш ніж на 1,83°C.
«Передбачалося, що ця частина Антарктиди може бути несприйнятлива до потепління і ізольована від нього. На жаль, ми виявили, що це вже не так», – зазначає провідний автор дослідження Кайл Клем.
Дані дослідників показали, що Південний полюс наразі нагрівається зі швидкістю близько 0,6°C за десятиліття в порівнянні з 0,2°C для іншої частини планети. Мабуть, тепер єдине місце на Землі, де стає холодніше, а не спекотніше, знаходиться в океані на південь від Гренландії.
Автори роботи також з’ясували, що рівень потепління поки перебуває в межах можливого порога природної мінливості клімату, але вони підкреслюють, що викиди парникових газів погіршують ситуацію.
Нагадаємо, нещодавно вченим також вдалося з’ясувати, чому північний магнітний полюс змістився.