Новини
Політика

Пів шляху пройшли: чого досягли народні депутати за 2 роки?


Конституційний склад Верховної Ради України пропрацював на своєму посту уже половину часу. Якими були перемоги та поразки 9 скликання на екваторі пройденого шляху?

Руки загребущі: як боролися з корупцією?

Безумовними двома перемогами є зміна порядку відбору членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. До цього склад ВРП формувався з лояльних осіб. Тепер вирішальний голос буде за незалежними експертами.

Також депутати розблокували роботу Вищого антикорупційного суду через зменшення кількості справ, які йдуть на розгляд. Це дало змогу зосередитись суддям на справах високопосадової корупції.

Попри це, конкурсна процедура має запрацювати і для суддів Конституційного суду. Натомість, він задовольнив скасувати кримінальну відповідальність за приховування та брехню в деклараціях.

Кнопкодавству – ні!

Безумовним плюсом є запровадження у Верховній Раді системи сенсорних кнопок, яка унеможливлює кнопкодавство та порушення Конституції.

Проте ніколи нічого легко не буває. В парламенті намагалися якомога довше відтермінувати введення сенсорної кнопки і на короткий час криміналізували кнопкодавство. Але шахрайство на голосуваннях подолали.

Вічне питання децентралізації

Парламент продовжує процеси децентралізації, але до виборів не встиг ліквідувати райради, оскільки для цього треба було вносити зміни в Конституцію.

Втім, плюсом стало скорочення кількості депутатів в 3,5 рази. Але вони отримали доступ до більших ресурсів і мають більше повноважень. І тепер час народним депутатам подумати над тим, щоб запровадити компенсацію за роботу для депутатів місцевих рад. Компенсація потрібна для мінімізування корупційних ризиків.

Більше про успіхи депутатів розкаже Рух «Чесно».

ІА “Погляд” вже повідомляв, про те, хто працює краще: безоплатний депутат-волонтер чи депутат-профі?

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.