Новини
Новини Київської області
Екологія

Пілотний проект із роздільного збору сміття: що відбувається у столиці?


У Києві вже встановили понад 2,5 тисячі баків з роздільного збору сміття.

Проте після після публікації інформації про закупівлю та встановлення у центрі міста контейнерів для роздільного збору сміття ПрАТ Київспецтранс отримав отримали велику кількість запитань від небайдужих жителів столиці. У товаристві вирішили дати відповіді на найбільш поширені з них.

Що відбувається?

ПрАТ Київспецтранс у рамках виконання національного законодавства та постанов уряду реалізує пілотний проект щодо впровадження в українській столиці роздільного збору сміття.

«Для нас це, перш за все, спосіб зменшити кількість відходів, які захоронюються на полігоні №5 у с. Підгірці, а також можливість направити частину сміття у повторний господарський оббіг», – повідомляють у товаристві.

Як повідомлялося раніше, Київ має намір поступово відходити від технології захоронення як від застарілої та екологічно небезпечної методики.

Нагадаємо, Україна потрапила в ТОП-10 країн за найбільшим обсягом сміття на людину.

Де розміщені контейнери і чи можна замовити їх встановлення?

Наразі контейнери для скла (зеленого кольору) і пластику (жовтого кольору) розміщені лише у центральних районах міста, оскільки тут більше перехожих, які у цю пору року часто вживають прохолодні напої. Проте, зазначається, що після аналізу даних щодо експлуатації контейнерів буде прийматися рішення про те, скільки їх треба встановити у інших районах столиці та де саме.

Куди вивозиться вміст контейнерів?

Вміст контейнерів вивозиться окремим автомобілем компанії на сортувальні лінії, які облаштовані на території полігону №5. Там проводиться вивчення його морфології та саме сортування.

«Відсортовані елементи, які є товарними позиціями, будуть накопичуватися до формування товарних партій по 10-15 тон і реалізовуватися підприємствам з переробки. Угод з конкретними заводами поки не укладено – зараз ми займаємося вивченням попиту», – повідомляють у ПрАТ Київспецтранс.

Яке саме скло та який пластик можна викидати у ці контейнери?

«Суворих вимог щодо пластику і скла, які потрібно поміщати у контейнер, ми поки не висуваємо, оскільки розуміємо що сортування має стати звичкою у киян, а на це потрібен час», – йдеться у повідомлені товариства, а також зазначається, що головне спонукати населення поступово відмовлятися від застарілої практики поводження з відходами, тож з часом вимоги стануть більш конкретними.

Нагадаємо, більше половини українців намагаються не користуватися в побуті пластиком і поліетиленом, третина – вже сортує сміття, натомість зменшувати споживання м’яса майже ніхто не збираються.