Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

Підвищення на 50% зарплат медпрацівникам із 1 липня: МОЗ підготувало пропозицію

15.05.2020 Надiя Проценко 0

Про недопущення екпериментів з медициною в Україні, справедливу заробітну плату медпрацівникам та тарифи, які мають покривати всю вартість надання медичних послуг, говорив сьогодні, 15 травня, на щоденному брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Після аналізу ми побачили катастрофічну картину по цілих напрямках медицини. Зокрема, у нас 332 медичні заклади опинилися на межі закриття у зв’язку з фінансуванням менше ніж 50%, а також можливим звільненням до 50 тисяч медпрацівників. Це неприпустимі речі в результаті реформування, – наголосив міністр. – Саме тому ми вважаємо, що ми не можемо експериментувати над нашою медициною. Такі експерименти не проводила жодна країна світу. Ми повинні надати фінансування в умовах діючого законодавства, зокрема йдеться про відповідний закон про медичні гарантії. І ми повинні профінансувати на рівні не меншому, ніж у 2019 році».

Максим Степанов водночас повідомив, що у поточному році збільшений фінансовий ресурс медицини, у тому числі на спеціалізовану і високоспеціалізовану допомогу, тобто так звану вторинну ланку.

«Тому в нас є додаткові можливості, – зазначив очільник МОЗу. – Ми повинні визначитись із пріоритетами і чесно сказати українцям, що саме ми можемо в повному обсязі покрити. Тому що якщо аналізувати тарифи, які запроваджені, і ті, які на папері «все покривають» (тобто спеціалізовану чи високоспеціалізовану допомоги), то це не так. Це відвертий обман. Моя мета зробити так, щоб тариф, який є, наприклад, на екстрену допомогу чи лікування інфаркту/інсульту, повністю покривав всю вартість від початку і до кінця надання цієї медичної допомоги. Це буде чесно по відношенню до українців, які так розраховували на реформовану медицину».

Говорив міністр і про справедливу заробітну плату медпрацівникам, а «не ту, яку вони наразі отримують». Тож у зв’язку з цим МОЗ підготувало пропозиції щодо збільшення заробітної плати медичним працівникам на 50% з 1 липня 2020 року як особливого елементу медреформи.

Степанов нагадав, що впродовж усіх років незалежності України середня заробітна плата медика складає 6-7 тис. грн, і це одна з найменших зарплат серед усіх професій у країні. Також він додав, що доплати за пацієнтів не мають бути скасованими, адже це важливий фактор підвищення рівня праці і справедливої конкуренції.

«Зрозуміло, що для цього потрібно вносити зміни до державного бюждету, – зауважив міністр. – Зараз ми вже закінчуємо розрахунки, щоб узгоджувати ці пропозиції з Міністерством фінансів, винести на розгляд уряду, розраховуючи на відповідну підтримку».

В Україні станом на ранок 15 травня зафіксовано 17330 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Із них 476 летальних, а 4473 пацієнти одужали. За минулу добу в країні було проведено найбільшу кількість тестувань методом ПЛР за весь час – 8996 досліджень.

Зазначимо, 15 травня у Києві виявлено COVID-19 у 10 дітей, серед них – одномісячне маля.
А на Васильківщині ще троє людей подолали коронавірус.
Подробиці про коронавірус на Київщині можна прочитати у нашій щоденній статистиці.

Фото - ілюстративні з відкритих інтернет-джерел