Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Підтримка для ФОПів: як і коли подавати заяву?

16.12.2020 Дар'я Сафронова 0

Держава продовжує приймати заявки на три програми підтримки українців, які можуть постраждати через січневий карантин.

Фото: pixabay

Заявки за програмою "Допомога працівникам та ФОП - 8000 грн" можна подати до 31 грудня, а із заявками на "Допомогу роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин" та "Одноразову компенсацію суб’єктам господарювання ЄСВ" - встигнути до 21 грудня 2020 року.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

“Такі терміни встановлені, оскільки більшість виплат ми плануємо здійснити до кінця року. По суті, до того моменту, коли люди підуть на січневий карантин. Наша ціль -  щоб підприємці і працівники отримали кошти до локдауну  і змогли пережити його в спокійному форматі. Ми намагалися зробити максимально спрощений порядок подачі заявок з мінімальним переліком документів”, - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Міністр додав, що є чіткий Перелік видів економічної діяльності, які можуть постраждати у зв'язку з посиленням карантину і які підпадають під реалізацію програм:

Фото: me.gov.ua

За цим переліком реалізовуються дві програми: "Допомога працівникам та ФОП - 8000 грн" та "Одноразова компенсація суб’єктам господарювання ЄСВ" через портал “Дія” та “Компенсація ЄСВ”.

Фото: dcz.gov.ua

Програма “Допомога роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин” не прив'язана до Переліку та реалізується через регіональні Центри зайнятості

“Ми намагалися зробити програми максимально простими та з охопленням максимальної кількості людей. Тепер наше спільне завдання разом з бізнес-асоціаціями – донести до підприємців і фізичних осіб, яким чином вони мають подати документи і разом з вами забезпечити, щоб вони були подані”, - наголосив міністр України Ігор Петрашко.

Міністерство також повідомляє в Інфографіці про порядок подачі документів усіх програм.

Як вже повідомляв “Погляд”, 15 грудня був останній день подання заяви на допомогу на дітей. Батьки-підприємці отримуватимуть допомогу на дітей до 10 років, відновлену урядом, з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Також "Погляд" писав, скільки українців зареєструвались за першу добу на отримання одноразової матеріальної допомоги для ФОПів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція».  Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.