Новини
Головні новини
Підсумки тижня

Підсумки тижня від журналістів інформаційної агенції "Погляд" від 29.09.2018


Стрілянина і вибухівки. У Бучі ріжуть ліс Коцюбинське може стати частиною Києва. Рішення Київради "Батьківські збори" в центрі Ірпеня. Активісти вимагають шкіл і садків Відсторонити мера Гостомеля від посади! Ухвала суду
Перехід через колію в Ірпені. Чи буде він безпечним?
Про все це більш розлого в підсумках тижня від журналістів СН ІА “Погляд”
 
Буча, Кампа
 
Ліс біля “Кампи” у Бучі цього тижня знову пішов під ніж. Попри судовІ процеси, які ще тривають, по цій ділянці, граби і дуби нещадно нищили під прикриттям невідомих молодикіу спортиуної статури. Багатовікові дерева вирубували за звичним для Приірпіння сценарієм. Так було на Єсеніна, ДСО, Гостомельському шосе. Тітушки біля Кампи не лише дали волю кулакам, а й відкрили стрілянину по активістам і поліцейським.
 
Сесія в Бучі з активістами
 
І вже у вівторок на позачерговій сесії у Бучі захисники лісу просили депутатіу розірвати договір оренди. Пропозицію підтримали лише одинадцять народних обранців. Чому інші не наважились припинити забудовницькі безчинства рішенням ради, далі в сюжеті.
 
Відсторонити мера Гостомеля від посади! Ухвала суду
 
І ще кілька деталей про те засідання. На сесії не було міського голови Анатолія Федорука. Проте у сесійній залі, як депутат перебувала і директорка підприємства “Комфорт ЛТД” - Алла Карпенко. Участі у голосуванні вона не брала, але й під час обговорення подій біля “Кампи” відмоучАлась. Кілька днів потому на сторінці Бучанської міськради у фейсбуці опубліковали лист про розривання договору суборенди між “Комфорт ЛТД” та “Житлово будівельним кооперативом “Кампа-парк”, генпідрядником якого є фірма скандально відомого забудоуника Антона Мирончука. Вихідними небайдужі бучанці обговорюватимуть подальші дії заради збереження лісу. Це ще не все, що ми хотіли розповісти вам цьому випуску далі про таке:
 
Коцюбинське може стати частиною столиці.
 
Отже, Коцюбинське може бути ще одним районом Києва, як і колишні села Осокорки, Троєщина чи Куренівка. Принаймні за це проголосували депутати Київської міської ради. Тепер остаточне слово за Верховною. Правда, боротьба за це селище точитиметься затята. Адже Коцюбинське це не лише населений пункт, але й багатостраждальний Біличанський ліс, який дехто все ще не полишає надії поділити і забудувати.
 
"Батьківські збори" в центрі Ірпеня. Активісти вимагають шкіл і садків
 
Колапс освіти. І це не авторське перебільшення, а констатація реального стану освітніх закладів Ірпеня. За останніх 4 роки в місті збудовано тисячі квартир і жодної нової школи та півтора дитсадка. На "Батьківські збори" під міську раду вийшли всі небайдужі вимагати від влади зводити освітні заклади.
 
Шкільна реформа. Труднощі перших кроків.
 
В Україні стартувала шкільна реформа, яку авторИ охрестили "Новою Українською школою". А чи не надто претензійно і поспішно!? Чи не лишиться від задуманого тільки 12 років навчання, які школярі проведуть в переповнених класах з мінімумом необхідного устаткування. Про проблеми шкільної реформи у Вишгороді у репортажі Галини Камінської
 
Гостомельського селищного голову відсторонили від посади на 2 місяці. Він каже, що не поступиться.
 
Феміда не поспішає карати посадовців. Серед маси гучних звинувачень поки що не пролунало жодного гучного вироку. Можливо, Гостомельський голова Юрій Прилипко стане першим?
У Вишгороді завершується голосування за Громадський бюджет.
Ведуча у кадрі: Вже кілька років поспіль у Вишгороді успішно реалізують проект Громадського бюджету. Це коли жителі пропонують ідеї, як зробити місто гарнішим, зручнішим, безпечнішим. А потім з міського бюджету фінансують реалізацію задумки, яка найбільше сподобалася мешканцям.
 
Невідкладна медична допомога запрацювала по-новому.
 
Від ефективності швидкої допомоги залежать людські життя. Хоча нарікання на її роботу ніколи не вщухали. Перші враження від запроваджених новацій зібрали кореспонденти Погляду.
 
В Ірпені будують наземний перехід через колію. Чи буде він безпечним?
 
Мабуть, більшість ірпінців потрапляли в халепу, коли конче треба на той бік залізниці, а єдиний безпечний перехід під коліями залитий водою. І таке стабільно трапляється після кожного дощу. Нарешті має з'явитися ще один. Наземний. А старий обіцяють капітально відремонтувати. Правда, в наступному році.
 
Повернення до витоків. Васильківська школа писанкарства.
 
Вже багато років у Василькові працює школа писанкарства. Її вихованці ставали переможцями престижних міжнародних конкурсів, а наставники впевнені, що це зайняття не лише розвиває художні здібності, але й гартує характер.
 
Осінь же невпинно розписує усе навколо, яскравих у вихідних! До зустрічі у жовтні!