Новини
Новини Київської області
Обухів
Культура

Під охороною: Обухівський рушник визнали об’єктом культурної спадщини України (ВІДЕО)

До 20 грудня 2023 року Київська обласна військова адміністрація має подати до Мінкульту план охорони даного елементу культурної спадщини на 5 років.

В Обухові відроджують Обухівський "шитий" рушник. По всій Україні збережено всього 32. В основу орнаменту покладено головний символ української вишивки - Дерево Життя (Древо Роду).

Рушники мають давню історію, використовувались у весільному обряді, їх вивішували на покуті, ними прикрашали оселі.

Місцеві майстрині Ольга Стахів та Ольга Матвійчук вже кілька років поспіль проводять лекції, виставки та безкоштовно навчають цій самобутній вишивці рушників усіх охочих. Саме за їхнім поданням Обухівський "шитий" рушник внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Про зовнішній вигляд, унікальність та відродження Обухівського рушника розповіла засновниця громадської організації "Об’єднання майстрів "Творча спадщина" м. Обухів" Ольга Матвійчук.

Нагадаємо, що виготовлення "шитих" рушників надзвичайно розповсюджене не лише в Обухові, але у деяких селах Обухівської громади, зокрема у Таценках та Красній слобідці, а також у селищі міського типу Козин та селі Старі Безрадичі Козинської громади на Київщині.

На думку етнографів, обухівські рушники широко використовувалися у весільному обряді. На них ставали молодята, ними підперезувались свашки. Такими рушниками прикрашали оселі, їх переважно вивішували на покуті. Є підтвердження, що в Обухові раніше рушники вишивали не тільки жінки, а й чоловіки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.