Новини
Україна
Україна-суспільство
Політика

Перші сто днів уряду пройшли в обстановці карантину: Шмигаль


Прем’єр-міністр під час прес-конференції «100 днів уряду» розповів, що основними чинниками посткарантинного "розігріву економіки" буде збільшення державних замовлень, підтримка вітчизняних виробників, інвестування у «Велике будівництво» (відео)

&feature=youtu.be&fbclid=IwAR17M35CXCQa5er-NaMLjDz99DbbplXuJmpQZ31ppmGgMyNDTJZlYU1k9jw

Сьогодні виповнюється 99 днів з початку роботи уряду, який очолює Денис Шмигаль. Звітуючи під час прес-конференції про роботу Кабінету міністрів за сто днів, Шмигаль зазначив, що на цей період припала боротьба з корона вірусом.  Зауваживши, що в країні були вчасно запроваджені карантинні заходи і підтримка людей,

Прем’єр-міністр також торкнувся теми доплат медикам, які працюють з хворими на коронавірус.Він  розповів, що з виплатою 300% доплати медикам  були труднощі у березні, тому що система не була готова до таких речей, власне, відбувався перехід до нової реформованої моделі управління медичною системою. То ж накопичились борги з оплати. «Але уряд виконав свої зобов’язання, передавши кошти в регіони. Заробітна плата лікарям, медичним працівникам, які були дотичні до коронавірусу, за березень була виплачена. У квітні-травні виплати відбуваються уже на системній основі, уже через механізми тарифів Національної служби здоров’я України». Шмигаль запевнив, що медики, які стикаються з коронавірусом,  отримують на системній основі свою заробітну плату, підвищену на 300% в повному обсязі і без затримок.

Також Прем’єр-міністр  зазначив: «Ми здійснили швидку підтримку людей, мікро- і малого бізнесу, без затягування часу були прийняті всі рішення з підвищення пенсій, з індексації пенсій, з прискорення нарахування виплат безробітним, і збільшенню сум для фізичних осіб-підприємців, у яких ж діти. Тобто це була моральна і соціальна відповідальність уряду і держави перед людьми, які втратили можливість заробляти гроші через запровадження карантинних обмежень. Були виділені додаткові кошти 9 млрд грн. на програму з безробіття, 5 млрд на програму з часткового безробіття». Шмигаль зазначив, що завдяки безпрецедентно швидкому рівню змін до державного бюджету, завдяки роботі уряду, Верховної Ради, вдалося зреагувати на коронавірус досить оперативно.

Також він розповів про те, яким бачить вихід України з наслідками коронавірусу. «Хоча було закрито лише 6 галузей економіки, які пов’язані в основному з кінцевим споживанням – це транспорт, туризм, ресторанний бізнес, торгівля непродовольчими товарами, масові заходи, але ці сфери вплинули на всю економіку через те, що почало падати споживання. Почала охолоджуватися економіка. Її розігрів  – основне завдання уряду і держави у цьому році. Щодо розігріву економіки – це класичні підходи, які діють у всьому світі, тут немає якихось проривних ідей це збільшення державних замовлень, підтримка вітчизняних виробників, інвестування у «Велике будівництво». Більше 100 млрд грн. буде спрямовано цього року на дорожнє будівництво. Також працюємо над програмою будівництва мостів, знаємо, які напрямки будуть у наступному році залучені до програми «Великого будівництва».

 Також Шмигаль зазначив, що у квітні –травні розпочалась робота з проведення тендерів і будівництва доріг. "Як правило, таке будівництво розпочиналося у  червень, липні, серпні, а загалом будували восени, коли йшов дощ і сніг. Зараз дорожньо-будівельна сфера має змогу працювати протягом усього сезону, і ми впевнені, що восени осінь українці побачать результат завдяки правильній розкладці в часових рамках".

Як повідомляв «Погляд», Україна за минулу добу побила антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. Тенденція збільшення захворюваності спостерігається протягом усього останнього тижня.