Новини
Новини Київської області
Здоров'я
Київ

Перша партія масок надійшла в аптеки мережі «Фармація»: Кличко


Міський голова Києва під час брифінгу поінформував, що Київ отримує медичне обладнання та засоби захисту, а по районах столиці найбільше хворих  на коронавірус у Печерському

Сьогодні, 30 березня, Київський міський голова Віталій Кличко, розповідаючи про ситуацію в столиці  в умовах запроваджених протиепідемічних заходів та обмежень, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції зауважив: " У столиці стрімко збільшується кількість киян, що мають підтвердження на захворювання коронавірусом. Станом на сьогоднішній ранок таких людей вже 102. Ми отримали від Державної установи "Київський міський центр МОЗ України" ще 20 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Захворіли 11 жінок віком від 20 до 61 року та 9 чоловіків від 20 до 70 років.  Один пацієнт госпіталізований у лікарню №4, троє у міську лікарню №9, інші  на самоізоляції  під контролем лікарів. З 20 нових випадків 4 – так зване сімейне коло, де захворіли члени родини. З усіх офіційно зареєстрованих видужали дві людини, вони виписані з Олександрівської лікарні».

Зараз в Олександрівський лікарні перебуває 38 пацієнтів, у міський клінічній лікарні №4 – 13, у лікарні №9 – 7, інші лікуються вдома на самоізоляції.  Кличко поінформував також про кількість хворих на COVID 19, по районах столиці:  Голосіївський - 14,  Дарницький – 13, Дніпровський - 2, Оболонський – 6, Печерський – 27, Подільський - 5, Святошинський - 8 Солом’янський – 16, Шевченківський -7.

Говорячи про якість закуплених столицею експрес-тестів, Кличко зауважив, що компанія, у якої Київ їх закуповує, має сертифікат на продаж 4 видів експрес-тестів. За його словами, Іспанія закупила тести на антиген, Україна отримала тест на антитіла, ці тести сертифіковані в Україні.

«Київ також закупив і встановив обладнання для ПЛР, це інший вид тестування, що дає можливість досліджувати матеріал слизової пацієнта. Очікуємо на нові партію такого обладнання. Також у медзаклади міста Києва ми вчора передали Більше 1000 костюмів для індивідуального захисту медперсоналу. Сьогодні в аптеки комунальної мережі «Фармація» надійшла перша партія марлевих масок, виготовлення яких ми замовили в українських виробників. Їх продовжують шити. Очікуємо ще 75 тисяч таких масок. Також очікуємо на поставку медичних масок, 380 апаратів штучної вентиляції легень, , робимо все, що можемо в цій надзвичайній ситуації», сказав Кличко і звернув увагу, що багато залежить від самих людей.

За його словами, у Києві зараз найбільша кількість лікарень, інфекційних відділень, апаратів штучної вентиляції легень, тестів.

«Але ми не можемо гарантувати, якщо далі триватиме спалах цієї небезпечної хвороби, що ми зможемо надати допомогу кожному», зазначив Кичко, і емоційно звернувся до всіх киян:

«І слухайте. Хтось думає, що загроза стосується кого завгодно, але не його. Думати так – нерозумно. Є свідомі кияни, а є ті, до кого ще не дійшло. Я не прошу, я не рекомендую. Подумайте, нарешті, головою. Коли вас закликають залишитись вдома для вашої безпеки, ви компанією вивалюєте на пікніки, ви влаштовуєте аншлаги на дитячих майданчиках, ви відмовляєтесь від обсервації, повернувшись з умовно закритого повітряного простору. Ви смієтесь і не вірите, і чомусь думаєте, що пронесе. Ні. А потім ніяка система охорони здоров’я не впорається з тисячами людей, які захворіли, які будуть в лікарнях. І не тільки в Україні. Подивіться, будь ласка, на Італію, де лікарі вирішують, кого рятувати. А кого ні. Подивіться на інші країни, де труни виводять сотнями без прощань, без церемоній. Я говорю без перебільшення. Якщо продовжаться ці тусовки, ці виїзди на натовпами на природу, нас чекатиме велика катастрофа. З вини легковажних людей, що нехтують свою безпекою і безпекою людей, які поруч. Відкину один із стереотипів про те, що вірус вражає тільки літніх людей. У столиці два випадки захворювання дітей. І захворіло чимало людей у віці трохи старше за 30. Деякі з них – у тяжкому стані в реанімаційному відділенні лікарні. Я закликаю всіх поберегти себе – це вберегти коло своїх близьких коло свого спілкування, багато інших людей».

Також, відповідаючи на запитання, Кличко зауважив, що сьогодні в’їзди та виїзди в Київ не закриті, а контролюються. В’їзд до Києва легкового транспорту не обмежується. Діє обмеження в’їзд до Києва автобусів міжміського та міжміського сполучення із 17 березня. «Всі рішення Києва синхронізуються з рішеннями Кабінету міністрів. Блокпости на в’їзді до Києва працюють уже тиждень. На  них чергує поліція та представники муніципальної варти. Термометрію на в’їзді роблять вибірково. Якщо буде стрибок захворювань на коронавірус, будуть ухвалені жорсткіші обмеження. Інакше ми цю заразу не зупинимо», зазначив Кличко і попросив усіх користуватися інформацією тільки з офіційних джерел.