11.09.2018
Гапон Юлія 000
12 вересня в Ірпені відбудеться круглий стіл “Шляхи виходу з освітнього колапсу у Приірпінні”. Захід розпочнеться о 14:00 в готельно-навчальному комплексі “Укртелеком” за адресою: м. Ірпінь, вул. Северинівська, 120-а, 4-й поверх.
Мета та учасники заходу
Організатори круглого столу прагнуть до конструктивного діалогу між владою та громадою Приірпіння. Саме тому вони запрошують небайдужих громадян об’єднатися, аби разом знайти шляхи вирішення проблем освіти, пов’язаних із забудовою міста і допомогти експертам розробити дієві рекомендації для органів влади.
До участі у заході запрошені фахівці права, представники активної громади Приірпіння, освітяни, топ-менеджери та власники приватних шкіл і садочків, експерти неурядових організацій, керівники Ірпінського управління освіти, представники Верховної Ради України, МОН та інших центральних органів виконавчої влади, представники ініціативних груп мікрорайонів БКЗ, СМУ, с. Стоянка, смт Ворзель, смт Немішаєве, м. Буча і смт Коцюбинське, “Центр Стратегічних Розробок”, Громадські організації "Сила молоді" і "Фронт за реформи".
Головний організатор - політична партія “Народний Рух України”.
Основні питання
У форматі панельних дискусій будуть обговорені такі питання:
• проблеми й перспективи будівництва нових шкільних та дошкільних закладів освіти у Приірпінні
• порушення Генерального плану міста Ірпінь, пошук потенційних локацій для будівництва закладів шкільної та дошкільної освіти
• скасування рішення Ірпінської міської ради про введення платної групи продовженого дня
• позиції будівельного та освітнього бізнесу, а також незалежних експертів і громадськості щодо теми круглого столу
• генерування можливих пільгових умов для приватних шкіл та садочків задля зменшення середнього чеку навчання
• порушення будівельних норм, причини та шляхи усунення
• співпраця між представниками влади, громади, приватної та державної освіти
• можливі шляхи залучення інвестицій в будівництво шкільних та дошкільних закладів
• стратегія виходу з “освітнього колапсу” в місті Ірпінь.
Важливо знати
— За останній рік, лише за офіційними даними, кількість жителів тільки Ірпеня зросла у 2 рази! Що говорити про прилеглі до нього селища та села. Кількість населення протягом 2013-2018 років збільшилася з 43 тис. до 92 тис. осіб. Будуються цілі мікрорайони на десятки тисяч людей, але при цьому не розбудовується інфраструктура, яка розрахована на невелике місто до 50-60 тис. населення.
— Протягом 2013-2017 років в Ірпені побудовано 1 млн 309 тис. кв. м житла та жодної школи!
— Станом на 1 вересня 2018 року кількість шкіл — 7, а їх переповненість - 2018 школярів. Тобто вже на сьогоднішній стан мала б бути побудована одна велика комунальна школа на 2000 дітей! А будівництво так і не розпочато...
— Більшість шкіл Ірпеня переповнені у два рази. Друга зміна починається вже у початковій школі. Середня наповнювальна кількість класу - 40 дітей. Звичайно, все це впливає на якість навчання.
— Кількість дитячих садочків в Ірпені - 9, їх відвідують 2246 дітей. Кількість дітей, які залишились без садочка на 1 вересня - 1986 осіб. Тож батьки змушені возити дітей навчатися в Київ або вишукувати кошти на приватні садочки, середня вартість яких складає 6-8 тис. грн. на місяць. Відповідно, більшість сімей, яким такі суми не по кишені, лишаються можливості отримувати заробітну плату одним із батьків, який змушений доглядати за дитиною вдома.
— Ірпінь - це унікальне місто, в якому народні обранці проголосували за платну групу продовженого дня. Її вартість в середньому складає 600 гривень на місяць, що є порушенням конституційного права на безкоштовну освіту!
Ірпінь не має коштів на безкоштовну ГПД та обіди в школах, втім має можливість будувати площу “Творчого духу” за 15 млн гривень, Центральну площу за 200 млн грн та набережну за 15 млн грн! Всі зусилля влади направлено на створення привабливої обгортки міста, щоб люди купували тут квартири. Як наслідок — проблеми з освітою.
Початок конференції — 14:30, реєстрація учасників — 14:00.
За довідками звертайтеся до ГО “Свідоме майбутнє”.
Контактна особа – Славська Маріель Станіславівна,
тел.: 096-373-54-29, e-mail: [email protected]
Для реєстрації необхідно заповнити анкету за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUI-Vz2dTYX7NfEWtUMnpW4U9egVTNIG5xuk10x2bKaoWatA/viewform
Крайній термін реєстрації на участь - 11 вересня 2018 року 18:00.