Новини
Головні новини
Ірпінь

Передвиборчий піар “Нових облич” на останніх місцевих виборах коштував для бюджету громади більше 50 млн грн


Наприкінці минулого року депутатська більшість Ірпінської міської ради (партії “Нові обличчя”& “Слуга народу”+ два перебіжчики) на чолі з мером Маркушиним вирішили “пакетом” проголосувати за перерозподіл коштів бюджету розвитку, мотивуючи це нагальною потребою профінансувати потреби охорони здоров’я та бюджетників.

Щоб було зрозуміло, зазначимо, цей “перерозподіл” бюджетних коштів - це узаконення вже витрачених фінансових ресурсів. Тобто, місто їх спочатку витратило, а потім отримано на це дозвіл.

Загальна сума “розподілу” — 240 295 337 грн.

На благі цілі пішли наступні кошти:

  • охорона здоров’я — 4 778 474 грн (1,99% від загальної суми);
  • освіта — 103 919 333 грн (43,2% ).

Отже, приблизно 45,2% від загальної суми депутати ухвалили витратити на охорону здоров’я та освітян. Але ж ЦЕ - менше половини!!! Куди ж розподілили 54,8% або понад 131 млн грн з міського бюджету розвитку?

По пунктах:

  • заміна вікон у під’їздах — 2 187 443 грн (0,91%);
  • облаштування прибудинкових територій — 4 717 482 (1,96%);
  • тротуари, пішохідні переходи та ремонт доріг — 31 461 849 (13%);
  • КП “Ірпінькомунікаціясервіс” — 2 039 267 (0,84%);
  • капремонт покрівель — 4 370 665 (1,82%);
  • КП “Ірпіньводоканал” — 52 067 106 (21,67%);
  • спортивні майданчики на набережній річки Ірпінь (землі не є власністю міста) — 13 133 395 (5,46%).

Були й інші витрати...

Депутат ІМР від “Європейської Солідарності” Ярослав Куц одразу після закінчення виконкому Ірпінської міської ради, на якому були розглянуті та затверджені “цифри перерозподілу”, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук написав, що під виглядом благих намірів по нібито розподілу коштів на медицину та освіту, влада заховала дрібним шрифтом майже половину бюджету на прихований підкуп виборців.

Усі роботи із заміни вікон у під’їздах, облаштування прибудинкових територій, асфальтування та ремонту доріг, прокладання тротуарів та дощових каналізацій, облаштування пішохідних переходів, ремонту покрівель в Ірпені відбувалися переважно у липні - жовтні 2020. Усі роботи виконувалися оперативно, наче за давно затвердженим планом. Якість і їхню реальну вартість зараз не будемо обговорювати. Однак звернемо увагу ще кілька закономірностей. Пішохідні переходи, про які йшла мова і які ІМР оплатила “заднім числом”, - це не просто переходи, а підвищені “пішохідки”, які не є обов’язковими для встановлення за правилами дорожнього руху або за вимогами дорожньої експертизи. І ціна їхня чимала. Але цікавинка в іншому — всі ці “об’єкти” встановлені на округах, де балотувалися Маркушин, Пащинський та Плешко (всі — партія “Нові обличчя). Нові вікна у під’їздах монтували також виключно у будинках по виборчих округах тих же Маркушина, Пащинського та Плешка. А дощові каналізації прокладалися біля... офісу Карплюка.

На сторінці соціальної мережі Фейсбук КП “Управління житлово-комунального господарства “Ірпінь” також можна відслідкувати цікаву закономірність. У липні-жовтні 2019 року комунальники публікували в середньому по 4-5 постів про виконану в місті роботу. У цей же період 2020-го їхня “активність” зросла втричі. Піарили усе, що можна — і антиковідну дезінфекцію, і асфальтування, і дріб’язковий ремонт у під’їздах. Навіть встановлення сміттєвої урни в одному з дворів не забули “висвітлити”. Зрозуміло, що під увесь цей “благоустрій” планувалися зустрічі кандидатів у депутати міської ради від “Нових облич”. Зазвичай вони проходили до того, як робилися добрі справи. Мовляв, бачите, я обіцяв — я зробив. І переважна більшість людей у ці маніпуляції не заглиблювалися. А треба було б. Бо всі роботи проводилися за гроші бюджету, за кошти самих містян. Розпорядником цих коштів була міська влада, а саме - “новообличчівська” більшість у міськраді. І відбуватися вся ця “краса” у дворах, на вулицях та під’їздах мала б повсякчас, а не тільки перед черговими місцевими виборами.

Презентація спортивних майданчиків на набережній річки Ірпінь також “підганялася” саме під вибори. Ще раз зазначимо, що територія самої набережної - за межами міста. Наголосимо також на тому, що доплати лікарям за “розподілом” майже втричі менші за вартість цих надзвичайно “важливих” для міста об’єктів, які покликані, на думку багатьох містян, насамперед покращити “картинку” для потенційних забудовників сумнівного за законністю та критичного за своїми наслідками ЖК “Синергія Сіті”. Ну, і останнє: на відкритті цих майданчиків, збудованих за гроші громади, піарились і Маркушин, і Карплюк, і ще багато кандидатів від “Нових облич”. Власне, усе будівництво набережної супроводжувалося безперервним піаром “Нових облич”. Коментарі тут зайві.

Тож, скільки коштував один голос для бюджету Ірпеня на місцевих виборах-2020 за Маркушина? Навіть без коштів, виділених на комунальні підприємства (а там, переконані, також є яскраві ознаки “гречкосійства”), цифри вражають. Дивіться нашу інформаційну графіку. Тут усе зрозуміло. Для того, щоб визначити ціну одного голосу за чинного мера, потрібно загальну суму, витрачену на “бюджетне гречкосійство”, поділити на кількість голосів “за” Маркушина.

Так само легко можна розібратися і з вартістю одного депутатського мандату для представників партії “Нові обличчя”, які, власне, і “засівали” виборцям із місцевого бюджету в липні-жовтні 2020 року. Загальна сума вартості “гречки” ділиться на кількість мандатів “НО” в ІМР. Їх — 14.

Окрема історія - із грошима, “перерозподіленими” в грудні минулого року на комунальні підприємства “Ірпінькомунікаціясервіс” та “Ірпіньводоканал”.

2 мільйони на комунального інтернет-провайдера здаються не надто захмарними, однак це тільки маленька частка того, що вже міський бюджет витратив на це глибоко збиткове КП. Якщо докупи скласти усі дотації з кишені платників податків, то клієнти “Ірпінькомунікаціясервіс” перетворяться навіть не на “золотих”, а на... “діамантових”. Але комусь це КП дуже потрібне. Вгадайте, кому...

Із приводу “Ірпіньводоканалу”...

Гроші, виділені нібито на капітальне будівництво ірпінському монополісту-водопостачальнику так само можна було б віднести до категорії бюджетного “гречкосійства”. По-перше, ці кошти не були передбачені в 2019-му, коли формувався бюджет на наступний рік. Вони з’явилися значно пізніше, вже після виборів. По-друге, самі роботи, за які тепер маємо заплатити із бюджету громади, безумовно, є важливими для міста. Однак вони теж чомусь проводились у передвиборчий період і супроводжувалися піаром Олександра Маркушина, до речі, колишнього очільника “Ірпіньводоканалу”.

Багато хто з містян ці роботи сприйняв позитивно. І навіть проголосував за рукастого і турботливого кандидата в мери на прізвище Маркушин. Залишилось тепер чекати поліпшення якості води. Але Ірпінь продовжує на Київщині перебувати в списку міст, де питна вода насправді непридатна для вживання.

Більше того, впродовж останніх трьох років “Ірпіньводоканал” стабільно двічі на рік анонсує підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення. Найбільше дорожчають послуги ірпінських водопостачальників саме в рік, коли відбуваються місцеві вибори. Чого так? Здогадайтесь самі.

Сьогодні технічна за якістю “питна” вода в Ірпені разом із водовідведенням коштують більше, ніж у Борисполі і стільки ж, як у Вишгороді. Саме в цих містах, за оцінками фахівців, питна вода найвищої якості в області. І її можна вживати навіть з крану.

Чи можна пити воду з кранів у Ірпені? Ні. Між тим, Маркушин та ІМР постійно переконують місцевих мешканців у протилежному. Так, вода в Ірпені мала б бути якісною, адже комунальному підприємству з місцевого бюджету регулярно виділяють чималі кошти. Лише на початку 2018 року КП “Ірпіньводоканал” отримало техніки майже на 6 млн грн. В березні 2019-го на деталі, паливо та технічний нагляд “Ірпіньводоканалу” було виділено майже 8 млн грн.

А тепер от ще 52 мільйони...

Чи витрачено ці гроші за призначенням? У цьому є сумніви, бо вже були прецеденти. Ви пам’ятаєте, як комунальні підприємства Ірпеня “скинулись” на кишеньковий ютубканал Карплюка ITV? А пригадуєте, що сталося в 2019-му? Ні? То нагадаємо: тодішня виконувачка обов’язки голови міської ради Попсуй отримала від комунального підприємства автомобіль вартістю майже 1 млн грн. Тому є питання. Багато питань.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.