Пан Олександр поскаржився: чому суд заблокував сайти
Взагалі ситуація із блокуванням такої кількості інтернет-ресурсів від самого початку виглядала досить дивною.
Нагадаємо, у Голосіївському суді Києва назвали причиною такого рішення - заблокувати 426 сайтів - нібито шахрайство, скоєне у великих розмірах, або незаконні операції з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Суд зобов’язав інтернет-провайдерів, що здійснюють діяльність на території України, закрити доступ до 426 сайтів, список яких здивував громадськість своєю різноманітністю та хаотичністю.
Ухвала слідчого судді підлягала негайному виконанню.
Заява представника МВС
Однак пізніше заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на своїй сторінці у Фейсбук розмістив пост, в якому зокрема повідомив, хто саме звернувся до суду із скаргою на сайти. І розповів деталі цієї справи.
«Є такий громадянин - Олександр Пан. Йому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами. 17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії», - розповідає Геращенко.
Геращенко зауважив, що поліція, після реформи кримінально-процесуального законодавства, зобов'язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення.
Курйозна хронологія
- Скориставшись цим нововведенням, Олександр Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.
- Автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк.
- Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто - «знаряддям злочину», та наклала на них арешт.
- Необґрунтоване рішення суду було направлене слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Геращенко наголошує, що ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам інтернет-ресурсів, нанесено не було, окрім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду. Поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Також Геращенко вважає, що судді Плахотнюк має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. А із Олександром Паном розмова буде проведена окремо, обіцяє посадовець.
«Залишається велике питання щодо адекватності окремих представників Феміди, які готові піддаватися тиску різних шахраїв і виносити свавільні та необґрунтовані рішення Іменем України», -
Антон Геращенко
Як повідомляв «Погляд», «Прямий» належить Порошенку: у держреєстрі з’явився відповідний запис.
«Погляд» розповідав, що медіахолдинг проросійських каналів хочуть «воскресити» під старою назвою.
Також ми перевіряли по різних містах Київщини, чи транслюють там по телебаченню NewsOne, «112 Украина» і ZIK, тобто як виконується указ про санкції?
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.