Пам’ять – безцінна: на Васильківщині відкрився Калинівський військово-історичний музей
Ось уже 4 роки, як у смт Калинівка Васильківського району місцеві активісти, люди, яким небайдужа історія нашого рідного краю, створюють військово-історичний музей. Нарешті 19 жовтня музей було урочисто відкрито. З цієї нагоди на захід було запрошено почесного гостя – українського актора, режисера, Народного артиста України Володимира Талашка, відомого всім зі стрічкою «У бій ідуть лише «старі»» (роль старшого лейтенанта Сергія Скворцова).
![Пам’ять – безцінна: на Васильківщині відкрився Калинівський військово-історичний музей](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3314-2000x1339.jpg)
Перше слово надали традиційно директору музею Юрію Шовтенку, який розповів про довгий і непростий шлях створення такого закладу. «Я об’єднав навколо себе людей, які 4 роки робили цей музей безкоштовно, – поділився Юрій Шовтенко. – Калинівська селищна рада й депутати нам нажали фінансування на матеріали, але без єдиного акту виконаних робіт створений цей музей. Протягом 4-х років ми відкопували експонати, часом навіть знаходили тіла бійців, загиблих у часи Другої світової війни. І в кожен експонат ми вкладали душу. На цьому шляху нас підтримали військово-історичні клуби з Києва та області».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3363-2000x1339.jpg)
У музеї представлені всі періоди воєн ХХ століття. Окремо буде створений розділ АТО.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3399-2000x1339.jpg)
Присутні фотографувались з різними експонатами, у тому числі із живими - працівниками музею, які наочно демонстрували, як, наприклад, лікували у військовому польовому шпиталі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3354-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3352-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3426-2000x1339.jpg)
Історія історією, але в музеї не забули й про сучасні технології. Так, на території закладу працює безкоштовний wi-fi, смарт-TV, тож працівники можуть проводити для школярів будь-які кіносеанси, уроки історії тощо. Крім того, кожному експонату музею буде присвоєно QR-код, щоб інформацію про нього усі бажаючі зі свого смартфону могли прочитати в інтернет-мережі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3344-2000x1339.jpg)
Хвилиною мовчання вшанували усі присутні тих, хто загинув не тільки в часи Другої світової війни, а й загиблих в зоні ООС та віддавши шану тим, хто зараз боронить кордони України від нападників.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000IMG_20191019_131729-2000x1500.jpg)
Голова Калинівської селищної ради Юлія Олексенко привітала всіх з такою знаменною для селища та й всієї Васильківщини події.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3317-2000x1339.jpg)
За активну позицію, допомогу та особистий творчий внесок на відкритті привітали грамотами усіх, хто долучився до створення Калинівського військово-історичного музею.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3332-2000x1339.jpg)
Почесний гість заходу актор Володимир Талашко, який регулярно буває на Сході України, підтримуючи наших бійців, звернувся до присутніх, процитувавши слова поета Андрія Демиденка:
І до тих пір
Загиблі будуть жити,
І доти вдовам
Ніч писатиме листи,
Допоки житимуть на світі
Людської пам’яті мости!
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3349-2000x1338.jpg)
«Ви правильно зробили, створивши такий музей. Це минуле, створене нашими батьками й дідами, потрібне нам для пам’яті, – зауважив Володимиир Талашко. – Буваючи в різних музеях світу, я ніде не бачив такої пристрасті, такої любові, а головне – такої душі і совісті. Давайте навчимо наших дітей, онуків дякувати тим, хто воював на війні. Я викладаю в інституті і бачу, що сучасні діти не вміють просити чи дякувати, вони лише все вимагають. Нехай вони приходять сюди і вчаться дякувати й пам’ятати. Поки ми будемо говорити «дякуємо вам, ветерани», ми будемо жити».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3387-2000x1339.jpg)
На завершення свого виступу відомий актор подарував Калинівському музею свої особисті пам’ятні речі, серед яких – залишки літака-винищувача, знайденого під Калинівкою.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3416-2000x1339.jpg)
Усіх охочих на відкритті частували смачною солдатською кашею.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3420-2000x1339.jpg)
Режим роботи Калинівського військово-історичного музею
Вхід до музею безкоштовний для всіх. Працює в усі дні, окрім понеділка та вівторка, з 10 до 15.00. Є можливість готувати для груп школярів солдатську кашу. Деталі та запис на групові екскурсії за номером телефону 0677672808.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3406-2000x1339.jpg)
У перший робочий день музею 20 жовтня неабияку цікавість до території музею проявили діти, які «освоювали» окопи, ретро-автомобілі, спостережну вежу… Тож керівництво музею вирішило у майбутньому створити дитячий військовий куточок як альтернативу вже давно звичним для дітей дитячим майданчикам.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72723345_2397058813942871_3809505257042477056_n.jpg)