Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Отруйна риба на Київщині: зафіксували випадки ботулізму


11 грудня у Київській області зафіксували випадки захворювання на ботулізм, що може бути пов'язано з вживанням рибних продуктів, які потрапили на ринок з Подільської продовольчої бази, розташованої у Києві. База в свою чергу закупила рибні продукти – скумбрію холодного копчення, скумбрію слабосолону, черевця лосося та мідії – на ринку в смт Іванків Київської області.

Отруйна риба на Київщині: зафіксували випадки ботулізму

Ботулізм – це гостре тяжке інфекційно-токсичне захворювання викликають бактерії токсину Clostridium botulinum. Воно характеризується важким перебігом з ураженням центральної і вегетативної нервової системи та виникає внаслідок вживання в їжу харчових продуктів, заражених токсином ботулінум. Найчастіше це рибні продукти.

12 грудня Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві розпочато позапланові заходи державного нагляду (контролю) операторів ринку, які здійснюють обіг потенційно небезпечної для здоров’я та життя людей зазначеної рибної продукції на території Подільської продовольчої бази.

Остерігатися ботулізму особливо потрібно перед святами. Щоб не затьмарити собі застілля, потрібно відповідально ставитися до вибору в'яленої, копченої, солоної або консервованої риби, м'ясних і грибних консервів, особливо домашнього виробництва.

З початку 2019 року на ботулізм захворіло 123 особи, серед них три дитини. На жаль, 10 пацієнтів померли. Найбільше випадків зафіксовано в Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій, Дніпровської, Запорізькій, Херсонській областях та Києві, за даними Державної служби України з питань безпеки продуктів і захисту прав споживачів.

Симптоми ботулізму:
• порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
• сильно виражена сухість у роті,
• важко говорити (голос стає сиплим, тихим або зовсім пропадає);
• підвищена стомлюваність, запаморочення, м'язова слабкість;
• короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, пронос, блювота, пізніше - здуття живота, запор);
• ураження м'язів шиї і кінцівок.

Перші ознаки виражені не ярко, і тому не всі їх сприймають серйозно.

Згодом сильно болить голова, починається безсоння, відчувається слабкість, підвищується температура. При важких отруєннях з'являється тяжкість у грудях, недостача повітря.

При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря! Госпіталізація обов'язкова незалежно від тяжкості хвороби. Чим раніше хворому введуть протиотруту, тим менше ризиків для його здоров'я, ускладнень і необоротних наслідків. Адже ботулізм – вкрай небезпечне захворювання.