Новини
Новини Київської області
Екологія
Вода

Орендарі водойм мають право встановлювати платне рибальство


Правила та умови вилову риби на орендованих водоймах: роз’яснення Київського рибоохоронного патруля

Орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо). При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку.Це передбачено ст. 51 Водного Кодексу України та ст. 51 Закону України “Про аквакультуру”.

У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом. Такими випадками є, зокрема, зазначена Водним кодексом України (ст. 47) можливість та порядок обмеження права загального водокористування.

Згідно з положеннями цієї статті на орендованих водних об’єктах загальне водокористування допускається на умовах, встановлених саме водокористувачем за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду. Це може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними. Тобто особа, яка взяла у оренду водойму, має право встановлювати платне рибальство.

Той, хто взяв водний об’єкт в оренду, зобов’язаний довести до відома населення або умови загального водокористування, або інформацію про про встановлення обмежень загального водокористування на водному об’єкті, який він орендує. Правила рибальства та норму вилову водних біоресурсів (риби) на орендованих водних об’єктах встановлює сам орендар. Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.

Право безоплатного рибальства на водоймах, де впроваджено платне рибальство, а також на тих, які закріплені за громадськими об'єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):

- інвалідам I та II груп;

- учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій;

- дітям до 16 років.

У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства, режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.

Джерело: Київський рибоохоронний патруль