Опухла щока у дитини - причини, симптоми, лікування
Побачивши, що опухла щока у дитини, батьки намагаються зрозуміти, чому це сталося. Зрозуміло, що здогадками справі не допоможеш. Тому правильним рішенням є звернутися до педіатра, щоб виключити причини набряку від інших дитячих захворювань. І якщо лікар з'ясує, що опухла щока на тлі проблем з зубами, тоді необхідно відвідати дитячу стоматологію мережі клінік Lumident, розташованих в різних районах Києва та отримати кваліфіковану допомогу від кращих стоматологів столиці.
Фактори, що провокують надування щоки
Якщо у дитини опухла щока, це може статися через стоматологічних проблем із зубами, включаючи флюс, коли запальний процес вражає окістя, і щока починає сильно надуватися. Така проблема вимагає необхідного лікування.
До причин не стоматологічного характеру відносяться серйозні захворювання ротової порожнини. Наприклад, коли опухла щока у дитини в результаті травми, яка призвела до розвитку запалення.
Крім вищеназваних факторів набрякання щоки у дитини може відбуватися через алергічних реакцій, розвитку паротиту та інших захворювань. Тому важливим моментом є діагностика та виявлення причин появи набряку.
Стоматологічні причини і симптоми набряку
Якщо у дитини опухла щока з почервонінням і набряклістю тканин ясен причиною цього може бути:
- розвиток карієсу;
- наявність пульпіту на зубах;
- гострий запальний процес, що розвивається при зміні молочних зубів корінними.
Однією з частих причин опухання є ендодонтичне лікування зубів. Батькам не варто хвилюватися, коли опухла щока після лікування, так як цей симптом проходить протягом короткого часу, без гострого болю і дискомфорту для дитини.
Ви повинні розуміти, що флюс у дитини опухла щока, є симптомом початку запального процесу з нагноєнням, яке при відсутності виліковування, несе загрозу здоров'ю і може вразити одночасно кілька зубів. Тому, як тільки ви помітили, що у дитини почала роздуватися щока, не відкладаючи відвідайте дитячу стоматологію «Люмідент». Своєчасні заходи допоможуть зберегти дитині здоров'я. Чим раніше ви відвідаєте лікаря, тим більше шансів врятувати зуби!