Новини
Здоров'я
За кордоном

Оптимізм здатен вберегти від хвороб серця та подовжити життя: висновок вчених


Здійснивши 15 досліджень за участю майже 23- тисяч чоловіків та жінок, вчені з’ясували, що позитивні думки можуть вберегти від серцево-судинних захворювань та інсультів незалежно від віку.

Оптимізм здатен вберегти від хвороб серця та подовжити життя: висновок вчених

«Ми виявили, що у оптимістів ризик серйозних ускладнень, викликаних серцевими захворюваннями, на 35% нижче в порівнянні з песимістами», – зазначив доктор Алан Розанські, професор кардіології в лікарні Святого Луки в Нью-Йорку.

За його словами, зв’язок між розумом і тілом зберігається у всіх вікових групах, тобто і в підлітків, і в літніх людей. А ще вчені дійшли висновку, що чим кращий настрій, тим менший ризик серцевих захворювань або смерті.

Під час більшості досліджень на цю тему особлива увага приділялася впливу оптимізму на здоров’я серця та на те, як погляди людини впливають на ризик смерті від широкого спектру захворювань.
На запитання учасників дослідження про їх очікування майбутнього, вони відповіли, що зазвичай відчувають оптимізм, незважаючи на невпевненість в тому, що буде далі. Дехто говорив, що ніколи не думають, що все буде добре в майбутньому. Зрештою стало зрозуміло, що ті, хто дотримувався більш позитивних поглядів, з більшою ймовірністю залишалися здоровими. Але усе це не дає підстав вважати, на думку Розанські і його колег, що оптимізм безпосередньо захищає від хвороб серця і від передчасної смерті.

Проте є ціла низка потенційних причин, за якими оптимізм може допомогти запобігти захворюванню. Зокрема, деякі з досліджень показали, що оптимістичні люди краще вирішують проблеми, розробляють механізми виживання і більш схильні до досягнення цілей. А це так чи інакше спонукає людину проявляти більше активний інтерес до моніторингу і підтримки свого здоров’я.

«Дослідження показало, що у оптимістів більш здорові звички. У них більше шансів на гарне харчування і фізичні вправи. Вони можуть рідше курити. Зростаючі дані також свідчать про те, що оптимізм може мати прямі біологічні переваги, тоді як песимізм може завдати шкоди здоров’ю», – зауважив Розанські.